مبارزه با سن مادر در مزارع غلات استان تهران آغاز شد

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران از آغاز مبارزه با سن مادر در مزارع سن استان خبر داد و گفت: با آغاز روند مبارزه با این آفت گیاهی، تاکنون مبارزه شیمیایی در سطح ۱۲۵۰ هکتار از مزارع انجام شده است.

به گزارش از سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، « جبرئیل برادری » با بیان اینکه هرساله سن غلات از نیمه دوم اسفند در مزارع استان تهران فعال می شود، افزود: امسال نیز ستادهای مبارزه با این حشره از اسفند ماه در آمادگی کامل بودند که به محض ریزش سن، مبارزه با این آفت آغاز شد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران اظهارداشت: مبارزه با این حشره با همکاری مدیریت و همکاران حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان، همیاری کشاورزان و مددکاران ترویجی صورت می گیرد.

وی درخصوص سطح زیرکشت محصولات اساسی استان گفت: گندم در سطح ۴۷ هزار و ۱۷۵ هکتار، جو ۳۰ هزار و ۶۱۵ هکتار و کلزا درسطحی بالغ بر یک هزارو ۵۴۰ هکتار کشت شده است.

برادری، علف های هرز را یکی از آفات مهم دانست و افزود: با توجه به اینکه علف‌های هرز در رقابت با محصول اصلی در جذب آب و عناصرغذایی است، به‌طور بالقوه می‌تواند خسارت وارد کند؛ بنابراین مبارزه شیمیایی با علف های هرز باریک برگ و پهن برگ از اسفندماه درسطح استان آغاز شده و تاکنون ۴۶ هزار و ۴۲۰ هکتار از مزارع گندم، ۱۷هزار و ۴۳۰ هکتار از مزارع جو و ۹۶۵ هکتار از مزارع تحت کشت کلزا مبارزه شیمیایی علیه علف‌های هرز انجام شده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: در روزهای آغازین سال نو و تعطیلات نوروز نیز کارشناسان مراکز جهاد کشاورزی همگام با کارشناسان شبکه مراقبت مزارع را از لحاظ آفات، بیماری‌ها و علف هرز پایش و در صورت مشاهده هرگونه مشکل، راهکار مناسب به کشاورزان و بهره برداران ارایه کردند.

وی خاطرنشان کرد: کارشناسان، مراکز جهاد کشاورزی و شبکه مراقبت با تمام توان ضمن اطلاع رسانی به کشاورزان از مزارع بازدید و سرکشی می‌کنند تا در پایان سال زراعی جاری شاهد برداشت محصول با کیفیت و بازدهی بالا باشیم.

@tajrishonline

ما را دنبال کنید