رفع یک مشکل دریچه قلب بیماران قلبی با روشی جدید

درمان جدید معرفی شده توسط دانشمندان می تواند به رفع مشکل نشتی در دریچه سه لختی قلب کمک کند.

 

به نقل از نیویورک تایمز، بیماران مبتلا به نشتی دریچه سه‌لَختی در کارآزمایی تحقیقاتی با روشی که نیازی به جراحی خطرناک قلب باز ندارد، شاهد بهبودهایی بودند.

دریچهٔ سه‌لَختی در سمت راست قلب قرار دارد که اجازه می‌دهد خون بدون اکسیژن بین دهلیز راست و بطن راست جریان یابد. هنگامی که دریچه نشت می کند، خون به سمت عقب جریان پیدا می کند. در نتیجه، مایع در اندام های حیاتی جمع می شود و در حالی که پاها متورم می شوند، نتیجه نهایی نارسایی قلبی است.

علائم این بیماران اغلب خستگی، اتساع شکم، پاهای متورم و احساس بی‌حالی عمومی هستند . دارو تجویز شده برای کاهش این آسیب معمولا عوارض جانبی خطرناکی ایجاد می کند و ترمیم دریچه معمولاً برای انجام آن بسیار خطرناک بوده است.

اکنون شرکت تجهیزات پزشکی Abbott اعلام کرده که نتایج کارآزمایی بالینی آن ها شامل بستن دریچه سه لختی برای کوچک‌تر کردن و عملکرد بهتر آن است. این دستگاه مورد استفاده مشابه دستگاه موفقی است که برای درمان بیماران مبتلا به آسیب دریچه میترال قلب استفاده می شود.

محققان گزارش دادند که این درمان بسیاری از نشت ها در این دریچه را متوقف کرد و به بیمارانی که به دلیل علائم ناتوان شده بودند، اجازه داد تا به زندگی خود را بازگردانند.

همچنین این درمان بی خطر بود و با کمتر از یک درصد خطر مرگ و میر در بیماران و به طور متوسط یک روز بستری شدن همراه بود.

@tajrishonline

ما را دنبال کنید