دسترسی کامل دولت آمریکا به پیام‌های کاربران توییتر

ایلان ماسک در مصاحبه‌ای مدعی شد دولت آمریکا به پیام‌های مستقیم خصوصی کاربران توییتر دسترسی کامل داشته و دانستن این مطلب او را متحیر کرده است.

مالک میلیاردر توییتر در مصاحبه‌ای با تاکر کارلسون، مجری فاکس نیوز، گفت: از پی بردن به توانایی دولت برای خواندن پیام‌های مستقیم کاربران در پلتفرم توییتر، شوکه شده است.

ماسک که اخیرا یک شرکت هوش مصنوعی به نام X.AI را تاسیس کرده است، در مصاحبه‌ای که قرار است روز سه‌شنبه پخش شود، به کارلسون گفت: میزان دسترسی سازمان‌های دولتی آمریکا به همه آنچه در توییتر می گذرد، من را متحیر کرد. من از این موضوع مطلع نبودم.

ماسک در پاسخ به سوال کارلسون که پرسید آیا این شامل پیام‌های مستقیم کاربران می‌شود؟ پاسخ مثبت داد.

ماسک همچنین نگرانی خود را نسبت به جدیدترین موج هوش مصنوعی ابراز کرد و به کارلسون گفت: بر این باور است که این فناوری، از پتانسیل نابودی برخوردار است.

مدیرعامل توییتر گفت: هوش مصنوعی از نظر پتانسیلی که دارد، هر اندازه هم کم در نظر گرفته شود، خطرناک‌تر از به عنوان مثال، طراحی یا تعمیر و نگهداری اشتباه هواپیما یا تولید خودروی بد است.

این اظهارات در حالی از سوی ماسک مطرح شده است که او درگیر اختلاف دیگری با رادیو عمومی ملی آمریکا (NPR) به عنوان یک سازمان خبری مستقل شده است.

رادیو عمومی ملی آمریکا (NPR) تصمیم گرفته است استفاده از توییتر را در چهارم آوریل متوقف کند. این تصمیم پس از آن گرفته شد که توییتر به حساب کاربری رادیو عمومی ملی آمریکا، برچسب "رسانه وابسته به دولت آمریکا" زد. سخنگوی رادیو ملی آمریکا با انتشار بیانیه‌ای، تاکید کرد ما ارسال توییت از این حساب را تا زمانی که توییتر در این باره توضیح ندهد، متوقف کردیم و به توییت از حسابهای دیگری که برچسب نادرست ندارند، ادامه می‌دهیم.

رادیو عمومی ملی آمریکا همچنین توضیح درباره حساب خود را به‌روزرسانی کرد و نوشت: رادیو عمومی ملی آمریکا، یک سازمان خبری مستقل است که متعهد است مردم را درباره دنیای پیرامونشان مطلع کند. می‌توانید ما را هر جای دیگری که خبر می‌خوانید، پیدا کنید.

بر اساس گزارش وب سایت هیل، کارین ژان پی‌یر، سخنگوی کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد: ان پی آر، یک سازمان خبری مستقل است و اگر کسی بخواهد پوشش آن را دنبال کند، واضح است که آنها در واقع یک سازمان خبری مستقل هستند.

@tajrishonline

ما را دنبال کنید