بحران بانکی و تورم؛ همه چیز برای طلا

در حالی که معامله‌گران برخی گزارش‌های کلیدی نظیر گزارش اشتغال را در مرکز توجه قرار دادند، طلا و نقره بعد از آزمایش سقف قیمت یک ساله، متوقف شدند.
 به نقل از «کیتکونیوز»، قیمت طلا و نقره در اوایل معاملات روز پنج‌شنبه آمریکا تقریبا ثابت بود. هر دو فلز در حال توقف هستند و پس از رسیدن به بالاترین سطح 12 ماهه در روز چهارشنبه، شاهد مقداری تثبیت نمودار طبیعی بوده‌اند.
در حال حاضر، معامله‌گران منتظر تحولات اساسی جدید برای تأثیرگذاری بر بازار هستند.
طلای آوریل آخرین بار 0.70 دلار کاهش یافت و به 2020.10 دلار رسید و نقره می با 0.033 دلار افزایش به 25.07 دلار رسید.بازارهای سهام جهانی یک شبه درهم تنیده شدند، به طوری که با شروع جلسه‌ی روز نیویورک، شاخص‌های سهام ایالات متحده به افتتاحیه‌هایی مختلط اشاره دارند. علاوه بر این‌ها، اشتهای ریسک در این هفته کاهش یافته است. هم‌اکنون، تیتر وال استریت ژورنال این است: «ورشکستگی بانک‌ها، تورم بالا، افزایش نرخ‌ها! آیا بازار کار انعطاف‌پذیر در شرف شکست است؟»
در اخبار اخیر، گزارش‌ها حاکی از آن است که با بازگشت قیمت طلا به بالای 2000 دلار در هر اونس، کشورهای برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی همگی قصد دارند ذخایر طلای خود را افزایش دهند. به گفته‌ی یک تحلیلگر ING، این امر ریشه در «جهان ژئوپلیتیکی دوقطبی فزاینده دارد که با شروع بحران در اوکراین تشدید شده است.»وی افزود که این موضوع در حالی که یک مثبت ساختاری برای طلاست، برای دلار آمریکا به منزله‌ی یک منفی ساختاری است.
گزارش وضعیت اشتغال ایالات متحده در ماه مارس که در روز جمعه توسط وزارت کار منتشر شد، نقطه‌ی محوری داده‌های هفتگی است؛ تعداد حقوق و دستمزدهای غیرکشاورزی در مقایسه با افزایش 311000 نفری در گزارش فوریه به 238,000 رسیده است. به دلیل تعطیلات عید پاک در روز جمعه، بازارهای ایالات متحده باید تا دوشنبه صبر کنند تا به داده‌ها واکنش نشان دهند.بازارهای کلیدی خارجی در روزهای اخیر، پس از آزمایش پایین‌ترین سطح دو ماهه در روز سه‌شنبه، شاهد اندکی افزایش شاخص دلار آمریکا بودند. قیمت نفت خام نایمکس تقریبأ ثابت است و حدود 80.50 دلار در هر بشکه معامله می‌شود. بازده اوراق 10 ساله‌ی خزانه‌داری ایالات متحده در حال حاضر به 3.292 درصد رسیده است که حکایت از کاهش در این هفته دارد.و در نهایت، داده‌های اقتصادی ایالات متحده شامل گزارش هفتگی مطالبات بیکاری، گزارش کاهش مشاغل، PMI خدمات جهانی و فروش ماهانه‌ی فروشگاه‌های زنجیره‌ای خرده‌فروشی در مرکز توجه قرار دارند.
 

@tajrishonline

ما را دنبال کنید