جزئیات آغاز به کار مدارس از فردا

بنا بر گفته رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، تمام مدارس کشور از فردا فعالیت خود را آغاز می‌‌کنند.

 

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش ، بنا بر گفته مصطفی بابایی رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، فردا چهاردهم فروردین و بعد از پایان تعطیلات نوروز، تمام مدارس مدارس کشور دایر هستند و آموزش به صورت حضوری ارائه می‌شود.

بابایی به خبرنگار فارس گفت: از روز 14 فروردین، فعالیت‌ مدارس کشور با قوت برقرار است و کلاس‌های درس نیز به صورت حضوری برگزار می‌شود.

* مصوبه هیأت وزیران درباره ساعت آغاز به کار مدارس

درباره ساعت فعالیت مدارس، هیأت وزیران در جلسه 24 اسفند 1401 به پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی کشور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و ماده واحده قانون نسخ قانون تغییر ساعت رسمی مصوب کشور ـ مصوب 1401ـ تصویب کرد که ساعت کار مدارس مقطع متوسطه 7:30 صبح و مدارس ابتدایی 8 صبح است.

همچنین اعلام شد که مدارس به نحوی برنامه‌ریزی کنند که از نیم ساعت قبل نسبت به پذیرش دانش آموزان اقدام و در فرصت مذکور برنامه‌های فرهنگی، تربیتی و ورزشی اجرا شود.

* ساعت فعالیت مدارس تهران

اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران در خصوص ساعات شروع به کار مدارس اطلاعیه داد.در این اطلاعیه آمده است: از تاریخ دوشنبه  ۱۴فروردین ۱۴۰۲ در شهر تهران، زمان آغاز فعالیت مدارس متوسـطه ۷:۳۰ صبح و مدارس ابتدایی ۸ صبح است.

همچنین درِ مدارس از نیم ساعت قبل از شروع فعالیت مدارس باز و آماده پذیرش دانش آموزان است، مدیران و عوامل اجرایی مدارس نیز  به جهت شروع پر شور و نشاط واحدهای آموزشی نیم ساعت قبل از شروع فعالیت های آموزشی و پرورشی در مدرسه حضور خواهند داشت.

* ساعت کار مدارس شهرستان‌های تهران تغییر نکرده است

اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران اعلام کرد: ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات و تبریک سال جدید، به اطلاع فرهنگیان، اولیا و دانش‌آموزان می‌رساند: تمامی مدارس شهرستان‌های استان تهران، مطابق با روال گذشته از ۱۴ فروردین ۱۴۰۲ میزبان دانش‌آموزان خواهند بود و فعالیت تربیتی و آموزشی مدارس در دو نوبت صبح و عصر برقرار است. با توجه به دو نوبته بودن اکثر مدارس، ساعت آغاز به کار مدارس نسبت به گذشته تغییری نخواهد داشت.

@tajrishonline

ما را دنبال کنید