چه لباسی بپوشیم، چه ژستی بگیریم تا عکسمان عالی شود

چه لباسی بپوشیم، چه ژستی بگیریم تا عکسمان عالی شود

 

به گزارش پایگاه خبری تجریش چند پیشنهاد ساده برای انتخاب لباس و ژست گرفتن هنگام ثبت عکس‌هاطوری که منجر به فاجعه و پشیمانی نشود!

راضیه‌خوئینی/ «دوست ندارم خودم را توی عکس ببینم!» همه ما بدون استثنا این جمله را یک بار گفته‌ایم؛ به خصوص مواقعی که یکی از دوستان گوشی هوشمند خود را به سمت ما نشانه گرفته است.

قطعاً این واکنشی طبیعی است؛ مگر اینکه به عکاسی عادت داشته باشیم و برخی ترفندها را بلد باشیم.یادگیری کد لباس‌ها برای ست کردن با هم، ممکن است کمی دشوار به نظر برسد، اما با رعایت چند نکته ساده می‌توان استایل خود را ارتقا داد و باوقار و شیک‌پوش‌تر به نظر رسید؛

به خصوص برای گرفتن عکس‌های دسته‌جمعی یا سلفی در نوروز؛ طوری که سال‌ها بعد، از دیدن خود در این یادگاری‌های با ارزش دچار پشیمانی نشویم!برای پوشیدن لباس‌هایی که تیپ شما را در عکس‌های یادگاری بهتر جلوه دهد، باید دقت کنید.

یک اشتباه می‌تواند بهترین عکس‌ها را خراب کند، آنقدر که هیچ نوع روتوشی از پس رفع نواقص آن برنیاید. مشکل اینجاست که لباس پوشیدن برای ثبت یک عکس با لباس‌هایی که در زندگی روزمره می‌پوشیم، یکسان نیست.

به خوبی می‌دانیم که تیپ ما شاید برای یک موقعیت مؤثر باشد، اما همان تیپ برای شرایط دیگر جواب نمی‌دهد. در اینجا چند قانون ساده عنوان شده که گرفتن یک عکس شگفت‌انگیز را تسهیل می‌کند، البته بدون نیاز به رفتن به بازار و خرید کردن.

 

رنگ روشن نزدیک به رنگ چهره خود بپوشید
رنگ‌های تیره چهره را تیره‌تر نشان می‌دهند؛ حتی اگر تمایل دارید تیپ سرتا پا مشکی داشته باشید، مشکلی نیست، اما یک قطعه رنگی کوچک، حتی شده سفید برای اطراف صورت خود انتخاب کنید؛ مثلاً یقه لباس‌تان، شال، کلاه، دستمال گردن یا روسری. هدف این است که رخ خود را با رنگ‌هایی که با ما مطابقت ندارند، خاکستری نکنیم. انتخاب درست و روشن، چهره شما را بشاش و درخشان‌تر جلوه می‌دهد و با ایجاد آرامش در صورت شگفتی می‌آفریند.


عینک آفتابی بزنید
اول از همه اینکه، عینک‌های آفتابی دوست‌داشتنی‌اند. دوم اینکه، برای استتار چشم‌های خسته‌ یا از سر کار برگشته شما، ایده‌آل هستند. برای عکاسی زیر نور آفتاب هم کاربردی ویژه دارند.


یقه‌ درست انتخاب کنید
یقه‌های هفت و گرد، باعث می‌شود گردن بلندتر و متناسب‌تر به نظر برسد. هرچه گردن شما کشیده و صاف‌تر باشد عکس‌های شما زیباتر جلوه‌گر می‌‎شوند.


انتخاب طرح‌های چاپی ساده
طرح‌های چاپی در تصویر عالی هستند، اما به شرطی که گرافیکی ساده داشته و به راحتی برای چشم قابل لمس باشد. زیرا هدف بیننده از تماشای عکس تمرکز روی چهره شماست، نه اینکه کشف کند تصویر لباس چیست.


قاب چهره با کلاه مناسب
کلاه‌ها به خاطر رنگ و بافتی که دارند، هاله‌ای رنگی در اطراف صورت ایجاد می‌کنند؛ مانند این است که یک چشم بزرگ را روی صفحه سفید بکشید. انتخاب درست کلاه، صورت شما را در نقطه مرکز عکس قرار می‌دهد.


تمرکز روی لباس‌های بافت
کت یا شلوار جین، خز مصنوعی، پر، چرم، یا حتی فقط یک ژاکت کدر، هیچ کدام فرقی ندارد، در صورتی که بدانید بافت‌ها برای افزودن جذابیت بصری به عکس، عالی هستند. همچنین باعث می‌شوند در مقایسه، پوست شما صاف‌تر و یکدست‌تر به نظر بیاید.


ژست خوب بگیرید
از دیگر رازهایی که دانستن آن کمک می‌کند تا عکس‌هایی جذاب‌تر داشته باشید، ژست خوب گرفتن است.


لبخند بزنید
لبخندی ملایم بزنید، زیرا زیباتر به نظر می‌رسید و ثابت شده است که این کار استخوان گونه‌ها را تقویت و صورت را بازسازی می‌کند.


مصنوعی نخندید
یاد بگیرید که به طور طبیعی لبخند بزنید. اکثر مردم خود را مجبور به لبخند زدن می‌کنند و این بلافاصله در عکس مشخص می‌شود. سعی کنید جلوی آیینه لبخند زدن را تمرین کنید! این یک شوخی نیست، بلکه تمرینی آموزشی و مفید است.


لبخند زدن به خودی خود آسان نیست، خیلی زود در آیینه متوجه این موضوع خواهید شد. برای کاهش مشکل، به فکر چیزهای خنده‌دار بیفتید. خنده باید از درون بجوشد و بر لب بنشیند. پس در عکس‌های دسته جمعی بعدی از این ترفندها استفاده کنید.


به بالا نگاه کنید
سرتان را کمی به سمت بالا بگیرید. نه برای اینکه مغرور به نظر برسید، فقط به خاطر اینکه رخ شما تا حد امکان در معرض نور قرار بگیرد. این کار، جلوه‌‌ای لیفت شده به صورت می‌بخشد.


سنگینی خود را روی یک پا بیندازید
هنگام عکس انداختن وزن خود را روی یک پا بیندازند. این کار جلوه بهتری می‌بخشد و استایل کلی را لاغرتر جلوه می‌دهد. همچنین سعی کنید که بدن خود را در حالت نیمرخ قرار دهید تا باریک‌تر به نظر برسید.


تشخیص بهترین زاویه صورت خود
هر شخصی یک «نمایه خوب» دارد. این بدیهی است، زیرا صورت هیچ کس کاملاً موازی نیست. برای اینکه متوجه شوید از سمت راست بهترید یا چپ، تنها یک راه‌حل دارید: چند آزمایش جلوی آیینه انجام دهید. هنگامی که بهترین زاویه صورت خود را پیدا کردید، فقط کافی است که صورت خود را کمی بچرخانید تا سه چهارم رخ شما جلوی لنز دوربین قرار بگیرد!


طبیعی باشید
منجمد ماندن جلوی لنز راه حل مناسبی نیست. برعکس، حرکت کنید (درست است که ما عکس‌های تار نمی‌خواهیم) ولی می‌توانید لبخند بزنید تا خشک و اخمالو به نظر نرسید. در طبیعی‌‌ترین حالت ممکن یا به عبارتی خود واقعی‌تان باشید، این مهم‌ترین راز برای انداختن عکسی موفق است!


با رعایت این نکات در هر عکس گروهی می‌توانید، تصاویر و خاطراتی زیبا از خود در جمع دوستان به یادگار بگذارید؛ طوری که سال‌ها بعد با دیدن عکس خود نگویید‌‌:«ای کاش این را نپوشیده بودم.»

@tajrishonline

ما را دنبال کنید