اولین آزمایش خانگی کرونا و آنفولانزا مجوز گرفت

سازمان غذا و داروی آمریکا به اولین آزمایش خانگی که می‌تواند آنفولانزا و کووید-19 را تشخیص دهد مجوز داد.


 به نقل از سی ان ان، سازمان غذا و داروی ایالات متحده، به اولین آزمایش خانگی که می‌تواند به کاربران اطلاع دهد که آیا آنفولانزا و یا کووید-19 دارند، مجوز داد.

 

این آزمایش که توسط شرکت بیوتکنولوژی کالیفرنیا Lucira Health ساخته شده است، از سواب بینی که خود بیمار جمع کرده استفاده می کند و نتایج را در حدود نیم ساعت ارائه می دهد.

این آزمایش قادر است نتیجه منفی آنفلوانزای A را با دقت بیش از 99درصد و نتیجه مثبت را با دقت بیش از 90درصد شناسایی کند. برای نمونه های منفی کووید 100درصد و برای نتایج مثبت بیش از 88درصد دقیق است.

تمام آزمایشات خطر نتایج مثبت یا منفی کاذب را دارند. بنابراین درافرادی که آزمایش آنفولانزا یا کووید-19 مثبت است، باید اقدامات احتیاطی را انجام دهند تا بیماری را گسترش ندهند. این سازمان گفت: در صورت لزوم برای مدیریت بیمار، نتایج منفی باید با آزمایشگاه تایید شود.

مطالعات نشان می‌دهد که گرفتن تست در خانه می‌تواند از دقت کمتری نسبت به آزمایش آزمایشگاهی برخوردار باشد، زیرا ممکن است کاربران نمونه کافی برای نتیجه معتبر را نگیرند.

افرادی که علائم شبه آنفولانزا یا کووید دارند اما آزمایش آنها منفی است، ممکن است نوع دیگری از عفونت تنفسی داشته باشند و باید مراقبت های بعدی را دریافت کنند.

@tajrishonline

ما را دنبال کنید