افتتاح کانال رادیویی نوجوانان در سال آینده

مدیر شبکه رادیویی جوان در نسشت خبری ضمن معرفی برنامه‌های نوروز و رمضان از راه اندازی کانال رادیویی نوجوانان خبر داد.

علیرضا مقصودی- مدیر شبکه رادیو جوان در نشست خبری سالگرد تاسیس رادیو جوان ضمن اعلام ویژه برنامه‌های این شبکه رادیویی در نوروز و ماه رمضان از  پخش ویژه برنامه تحویل سال این شبکه با اجرای فرزاد حسنی خبر داد و گفت: این برنامه چهار ساعته با تهیه‌کنندگی رجبی و گلبن تهیه و پخش خواهد شد.

این مدیر رادیو جوان در ادامه درباره فعالیت نوجوانان در تهیه و تولید برنامه رادیویی با بیان اینکه امسال سال حضور نوجوانان و جوانان در حوزه برنامه‌سازی و ایجاد برنامه‌های نوجوانانه در شبکه رادیویی جوان بود، گفت: نزدیک به سه ساعت برنامه‌سازی برای نوجوانان در طول روز داریم. ما به دنبال آن بودیم جدول پخش رنگارنگی را از گروه‌های سنی مختلف داشته باشیم. در این سه ساعت برنامه‌سازی، تقریباً صفر تا ۱۰۰ برنامه‌ها به وسیله نوجوانان اتفاق می‌افتد.
مدیر شبکه رادیو جوان ادامه داد: ما در بدو ورود به برنامه صبحگاهی رادیو جوان، “رادیو مدرسه” را با همکاری شبکه امید و وزارت آموزش و پرورش راه اندازی کردیم. این برنامه از ساعت شش تا شش و ۳۰ دقیقه صبح پخش می شود و جنس برنامه‌ نوجوانانه است. یعنی نزدیک به ۱۸ نوجوان از سراسر کشور نویسندگی تا اجرا برنامه را به عهده دارند.

مقصودی با بیان اینکه از مدت زمانی که دانش‌آموزان از مدرسه به خانه می‌روند، نزدیک به دو ساعت برنامه‌سازی داریم، بیان کرد: از زمان اذان‌ نوجوانان برنامه را به عهده می‌گیرند. چراکه بخشی از برنامه‌هایمان را به نوجوانان اختصاص دادیم. بعد از آن برنامه “جورواجور” شروع می‌شود. برنامه جورواجور برنامه زنده‌ای است که در اختیار نوجوانان است.  هر هفته دو نوجوان اجرا را به عهده می‌گیرند. نزدیک به ۱۱۰ نوجوان از سراسر کشور مشغول برنامه‌سازی در جورواجور هستند.

مدیر شبکه رادیو جوان با بیان اینکه بعد از برنامه “جورواجور” برنامه “نیمکت” با رویکرد معرفتی و با مشارکت نوجوانان روی آنتن شبکه می‌رود، توضیح داد: برنامه “گل کوچیک” با رویکرد ورزشی و اجرای نوجوانان پخش می‌شود. اگر بخاطر داشته باشید جام جهانی امسال را با حضور نوجوان و جوانان پیش بردیم. در کنار گزارشگری گپ‌وگفت‌هایی شکل می‌گرفت، حتی نوع موسیقی در حوزه نوجوان متفاوت شد و جنس دیگری از موسیقی را با عنوان ردیفه در آن زمان اجرا می‌کنیم.

وی افزود: در برنامه‌های سه ساعته نوجوانان این نوع موسیقی را شروع کردیم. از طرفی، به دنبال آن بودیم بچه‌های نوجوان را در برنامه‌های دیگر بکار بگیریم. الان برنامه دو آتیشه با حضور نوجوانان و جوانان است. یعنی بچه‌های ۱۵ تا ۲۲ سال برنامه را پوشش می‌دهند و جنس برنامه گپ‌وگفت جوانانه است.

مقصودی با بیان اینکه برای اولین‌بار گزارشگران نوجوان را در مراسم ۲۲ بهمن آوردیم، گفت: نزدیک به ۱۲ نوجوان دو مراسم جدی را پوشش دادند. تست صدا، گزارشگری و … آن‌ها عهده‌دار شدند.

مدیر شبکه رادیو جوان با بیان اینکه به دنبال آن هستیم کانال نوجوان را ذیل رادیو جوان در سال آینده افتتاح کنیم، توضیح داد: کانالی که هم در حوزه برودکست و برودبند است، افتتاح کنیم. چراکه نوجوان دوست دارد از طریق فضای مجازی هم به این کانال ارتباط بگیرد.

مقصودی با بیان اینکه به سمت پیگیری مطالبات مردمی حرکت کردیم، گفت: برنامه “بلامانع” نزدیک دو سال است که روی آنتن رادیو جوان است. این برنامه صبح‌ها پخش می‌شود. به دنبال آن هستیم که خارج از فضاهای کلی،

مقصودی با بیان اینکه طبق نظرسنجی که در پاییز انجام شد، برنامه “جوان ایرانی سلام” با اختلاف پرشنونده‌ترین برنامه‌های صبح‌گاهی معاونت صداست، افزود: در این برنامه ۲۰ درصد شنونده داریم که جزو شنوندگان دائم این برنامه هستند. اتفاق خوبی افتاده و سعی می‌کنیم در این برنامه اطلاع‌رسانی، پیگیری مطالبات و امیدبخشی انجام دهیم.

مدیر شبکه رادیو جوان درباره نوع دیگر برنامه‌سازی گفت: اخیراً لیگ فوتبال بازی‌های الکترونیک را از محل زنده برج میلاد گزارش کردیم که این برنامه نزدیک به فضای نوجوانان است.

وی با بیان اینکه برنامه “پرچمدار” برنامه نخبگانی است و هر روز دو نفر با هم رقابت می‌کنند، گفت: این افراد در حوزه‌های مختلف رقابت می‌کنند و مردم به آن‌ها رای می‌دهند. شنبه هفته بعد نتایج افراد برتر مشخص می‌شود. در ماه و فصل هم نفر برتر اعلام می‌شود.

مقصودی درباره برنامه “منحصربه فرد” توضیح داد: این برنامه آدم‌های جوان صاحب‌نظر مانند روزنامه‌نگار، عکاس، مسئول جوان در دولت و … نگاه منحصربه فرد خودشان را در موضوعاتی که تخصص دارند، ارائه می‌دهند. کتاب این برنامه هم در حال آماده شدن است.

وی درباره برنامه دیگری به نام “دادرسانه” توضیح داد: این برنامه از صیدترال کار خود را شروع کرد. برای موضوع صیدترال سه برنامه پشت سرهم رفتیم و مسئولان کشوری را آوردیم. مشکل دیگری که در این برنامه حل شد، مشکلات مربوط به شهرک اصفهان بود که زمین‌های مردم اوقافی شده بود. در نهایت با پیگیری‌های انجام شده مجوز از رئیس سازمان اوقاف گرفته شد که زمین‌ها با قیمت ارزان به مردم واگذار شود.

مقصودی درباره برنامه “خط آزاد” گفت: این برنامه عصرگاهی با اجرای پیمان طالبی و صدیقه مرادی همراه است. سعی می‌کنیم در برنامه عصرگاهی خستگی مردم را رفع کنیم و ریتم برنامه متناسب با آن زمان پیش می‌رود.

مدیر رادیو جوان با بیان اینکه برنامه جدیدی را به نام “شیفت خلوت”به راه انداختیم، افزود: این برنامه با اجرا و سردبیری حسام خضری همراه است.   شیفت خلوت برنامه‌ای پزشکی‌محور با چالش‌های ذهنی مردم است.

وی درباره برنامه “با تو حالم خوبه” گفت: این برنامه در مدت چهار سال از محل حرم رضوی اجرا می‌شود. در چهار سال پیاپی در چهارشنبه‌های امام رضایی این برنامه پخش می‌شود. آستان قدس رضوی استودیویی رادیویی را برای پوشش برنامه اختصاص داده است.

مقصودی درباره برنامه “بازی‌باز” گفت: این برنامه از سال آینده با نسخه جدیدی عرضه می‌شود. نزدیک به سه سال است که امکان شرکت در مسابقه به صورت آنلاین فراهم شده است و همه امکان شرکت دارند.

مقصودی با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان سه برنامه ویژه داریم، افزود: برنامه سحر ما از محل حرم سیدالشهدا به صورت زنده پخش می‌شود. از طرفی، نگاه ما در گزارشگری‌ها نگاه امتی است. افرادی که از ملت‌های مختلف به بین‌الحرمین می‌آیند و درباره نگاهشان به ماه رمضان صحبت کنیم. برنامه افطار هم در استودیو انجام می‌شود. مهمانان منحصربه فردی را برای گفت‌وگو دعوت می‌کنیم و گفت‌وگوهای جذاب دوطرفه انجام می‌شود. شاید شروع این جنس گفت‌وگوها در سال‌های پیش در رادیو جوان بوده و بعد به تلویزیون رفت. از طرفی، برنامه ظهرگاهی هم داریم و بحث‌های معرفتی‌مان را در آن برنامه دنبال می‌کنیم.

@tajrishonline

ما را دنبال کنید