«شبکه نوآوری روستا» در دانشگاه آزاد راه‌اندازی می‌شود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از راه‌اندازی شبکه نوآوری روستا در حوزه فناوری در این دانشگاه خبر داد.

 

دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از چهارمین جشنواره ملی جهادگران که در مرکز رویداد شهید فخری‌زاده در حال برگزاری است، بازدید و با جهادگران بسیجی دیدار و گفت‌وگو کرد.

دکتر طهرانچی در حاشیه این دیدار با اشاره به لزوم توجه به فعالیت‌های جهادی، گفت: پس از انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) سنتی را تحت عنوان جهاد سازندگی بنا نهادند که علاوه بر ساخت کشور، اثرات سازنده فراوانی بر جوانان داشت. اما متاسفانه جهاد سازندگی با یک بد سلیقگی در نظام بروکراتیک کشور هضم شد و خواص و کارکرد آن از بین رفت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: بحمدالله حرکت گروه‌های جهادی که بسیج به خوبی آن را شکل داده است، می‌تواند نسخه جایگزین مناسبی برای حرکت جهاد سازندگی باشد. گروه‌های جهادی در این مسیر موفق بودند و نیاز است که نظام‌مند و گسترده‌تر در این عرصه عمل کنند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر طهرانچی خاطرنشان کرد: در بازدیدی که از چهارمین جشنواره ملی جهادگران داشتم، ایده‌های بسیار خوب و کارهای جذابی ارائه شده است. دانشگاه آزاد اسلامی بنا دارد که با مشارکت بسیج دانشجویی و گروه‌های جهادی، شبکه نوآوری روستا را ایجاد کرده و آن را گسترش دهد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: گروه‌های جهادی نیازمند حمایت‌های بالادستی و صندوق‌های حمایت است. در این زمینه دولت می‌تواند در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی قواعدی تدوین کند تا بخشی از بودجه مسئولیت‌های اجتماعی شرکت‌های بزرگ برای حرکت‌های موثر به گروه‌های جهادی اختصاص یاید.

@tajrishonline

ما را دنبال کنید