برگزاری اولین رویداد بین‌المللی تأمین مالی نوآوری و فناوری با عنوان «فینوتکس»

اولین رویداد بین‌المللی تأمین مالی نوآوری و فناوری با عنوان فینوتکس در تاریخ ۱۹ تا ۲۲ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۲ در محل پارک فناوری پردیس برگزار خواهد شد.

به گزارش گروه علم و پیشرفت  و به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، رویداد بین‌المللی تأمین مالی نوآوری و فناوری (فینوتکس) با حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

یکی از لازمه‌های اساسی برای توسعه محصولات فناورانه و نوآورانه، تجاری‌سازی آن‌ها و رونق شرکت‌های دانش‌بنیان، ایجاد بسترها و زمینه‌های سرمایه‌گذاری است. بر همین اساس، معاونت علمی فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری با هدف معرفی ظرفیت‌های تأمین مالی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری برای رشد حداکثری تولیدات دانش‌بنیان و جذب منابع مالی جدید به عرصه اقتصاد دانش‌بنیان، اولین رویداد بین‌المللی تأمین مالی نوآوری و فناوری را با عنوان اختصاری «فینوتکس» برگزار می‌کند.

محورهای رویداد فینوتکس

رویداد بین‌المللی تأمین مالی نوآوری و فناوری، در نخستین دوره برگزاری خود، دارای بخش‌های اصلی و جانبی مختلفی است که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به جشنواره معرفی و تجلیل از تأثیرگذارترین نهادهای تأمین مالی و سرمایه‌گذاری در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان، برگزاری پنل‌ها، سمینارها، کارگاه‌های آموزشی و تبیینی کافه سرمایه در قالب برگزاری جلسات B2Bو هم‌رسانی بین تیم‌ها، استارتاپ‌ها و شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان با سرمایه‌گذارهای حقوقی و حقیقی در جهت ایجاد فرصت سرمایه‌گذاری و سرمایه‌پذیری اشاره کرد.

همچنین استقرار میز مشاوران برای ارائه خدمات مشاوره تأمین مالی و سرمایه‌گذاری حوزه دانش‌بنیان و برگزاری نمایشگاه اختصاصی نهادهای مالی و سرمایه‌گذاری در کنار چندین برنامه متنوع دیگر با هدف رفع نیازهای سرمایه‌پذیر و سرمایه‌گذاران در رویداد فینوتکس امسال، به مخاطبان ارائه خواهد شد. با توجه به نقش و جایگاه حائز اهمیت فعالان نظام تامین مالی کشور برای تنوع بخشی و هدایت منابع مالی و توسعه سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مولد و دارای ارزش افزوده بالا در عرصه اقتصاد دانش‌بنیان، زمینه و بستر لازم برای حضور دستگاه‌ها، نهادها، سازمان‌ها، شرکت‌ها، مسئولین و مدیران، متخصصان، کارشناسان، صاحب‌نظران، اساتید، دانشجویان و سایر دست‌اندرکاران حاکمیتی دولتی و غیردولتی حوزه تأمین مالی و توسعه سرمایه‌گذاری اقتصاد دانش‌بنیان، در نخستین رویداد بین‌المللی تامین مالی نوآوری و فناوری فینوتکس ۲۰۲۳ فراهم است.

گفتنی است این رویداد فناورانه هم‌گام با دوازدهمین رویداد بین‌المللی نوآوری و فناوری (اینوتکس) در تاریخ ۱۹ تا ۲۲ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۲ در محل پارک فناوری پردیس برگزار خواهد شد.

سرمایه‌گذاران، شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور، استارتاپ‌ها و سایر فعالان زیست‌بوم فناوری و نوآوری می‌توانند برای ثبت‌‌نام و کسب اطلاعات بیش‌تر، به وبگاه رسمی رویداد اینوتکس، بخش فینوتکس مراجعه کنند.

 

@tajrishonline

ما را دنبال کنید