افتتاح ۲ هزار واحد مسکونی در قالب نهضت ملی مسکن

سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با اشاره به اعلام آمادگی ستاد برای ساخت ۳۶ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور گفت: ۲ هزار واحد از این تعداد تاکنون تکمیل و به بهره‌برداری رسید.

عارف نوروزی سه‌شنبه در آیین افتتاح ۲ هزار واحد مسکونی که در قالب نهضت ملی مسکن در محل نمایشگاه دائمی ستاد اجرایی فرمان امام برگزار شد، افزود: در نهضت ملی مسکن نیز ستاد اجرایی فرمان امام از ابتدای این طرح وارد میدان شد و برای ساخت ۳۶ هزار واحد مسکونی اعلام آمادگی کرد که از این تعداد تاکنون ۲ هزار واحد تکمیل و افتتاح شده است.

وی افزود: در صورت تأمین تسهیلات از سوی بانک مسکن و آورده متقاضیان، تا پایان امسال علاوه بر این تعداد، پنج هزار واحد مسکونی دیگر را نیز در فصول مختلف افتتاح و از طریق وزارت راه و شهرسازی تحویل متقاضیان این طرح خواهیم داد.

سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با بیان اینکه بخش اصلی انبوه‌سازی ستاد نیز در سال ۱۴۰۳ به ثمر خواهد نشست، بیان داشت: با تامین منابع لازم، احداث و تحویل ۳۶ هزار واحد مسکونی را نهایی خواهیم کرد.

حجت‌الاسلام محمد محمدی گلپایگانی رییس دفتر رهبر معظم انقلاب نیز در این مراسم با قدردانی از اقدامات صورت گرفته توسط ستاد اجرایی فرمان امام در مناطق محروم کشور گفت: در جریان خدمات گسترده این ستاد انقلابی در سراسر کشور به ویژه در مناطق محروم و کم‌برخوردار هستم و به همه مدیران و کارکنان جهادی این مجموعه از طرف رهبر معظم انقلاب سلام و خداقوت می‌گویم.

گلپایگانی افزود: اینکه بعد از سال‌ها دو هزار خانواده صاحب خانه شوند و به آرزوی خود برسند، موجبات خشنودی و رضایت الهی را هم فراهم خواهد کرد.

وی ادامه داد: عبادتی بالاتر از خدمت به خلق و مردم نداریم و تأمین مسکن جزو مهم‌ترین دغدغه‌های اغلب خانواده‌ها و زوجین است و ورود به این عرصه، موجب رفع دغدغه مردم و همچنین ایجاد رونق و اشتغال در کشور خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توسعه‌گران عمران ستاد نیز در این مراسم با تشریح جزئیات واحدهای احداث شده گفت: امروز ۲ هزار واحد مسکونی احداث شده توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و با مشارکت وزارت راه و شهرسازی در ۱۸۸ هزار مترمربع زمین در ۶ استان و ۹ نقطه کشور افتتاح و تحویل متقاضیان می‌شود.

محمدجواد اسماعیلی افزود: این واحدها شامل ۴۹۶ واحد در پرند، ۴۵۸ واحد در قزوین، ۳۴۰ واحد در اردبیل، ۳۰۰ واحد در خرم‌آباد، ۲۱۴ واحد در یزد و ۱۹۲ واحد در زنجان می‌باشد.

وی افزود: تعداد کل پروژه‌های تعهد شده توسط ستاد اجرایی فرمان امام در قالب ۱۰۸ پروژه نهضت ملی مسکن و ۳۵ هزار و ۸۸۸ واحد مسکونی در ۲۹ استان کشور و در ۴ میلیون و ۳۸۰ هزار و ۵۷۷ مترمربع زمین می‌باشد که فاز نخست این پروژه‌ها با احداث ۲ هزار واحد در ۶ استان به پایان رسید.

اسماعیلی ادامه داد: در فاز دوم و تا پایان سال ۱۴۰۲ نیز در صورت تأمین تسهیلات لازم از سوی بانک مسکن و آورده متقاضیان، پنج هزار واحد مسکونی دیگر را نیز در سراسر کشور تکمیل خواهیم کرد و این تعداد به هفت هزار واحد مسکونی خواهد رسید.

وی تأکید کرد: موج اصلی انبوه‌سازی شرکت توسعه‌گران عمران ستاد در فاز سوم و تا پایان سال ۱۴۰۳ به انجام خواهد رسید و تعداد واحدهای احداث شده به حدود ۳۶ هزار واحد مسکونی می‌رسد.

در ادامه این مراسم، در ارتباط‌های ویدئوکنفرانسی با چند استان، ۲ هزار واحد مسکونی با پیام رئیس دفتر مقام معظم رهبری و سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به افتتاح رسید. همچنین به صورت نمادین کلید یک واحد آپارتمان در شهر جدید پرند تحویل یکی از متقاضیان این مجموعه شد.

@tajrishonline

ما را دنبال کنید