حذف استعلامات کاغذی ایثارگری برای همه دستگاه های اجرایی

در آخرین جلسه کارگروه تعامل‌پذیری دولت الکترونیکی، اخذ استعلامات کاغذی ایثارگری برای همه دستگاه‌های اجرایی حذف شد.

به گزارش از وزارت ارتباطات و فناوری ارتباطات، چهل و یکمین جلسه کارگروه تعامل‌پذیری دولت الکترونیکی به ریاست رضا باقری اصل دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات و رییس کارگروه تعامل‌پذیری دولت الکترونیکی برگزار شد.

در این جلسه ضمن حذف استعلامات کاغذی ایثارگری برای کلیه دستگاه‌های اجرایی، مقرر شد تا در مورد پایگاه داده مکان محور شرکت ملی پست، کمیته ای به منظور ارایه راهکارهای اجرایی برای تبادل داده میان دستگاه‌های اجرایی و احصای سرویس‌ها قابل ارایه تشکیل شود.

بر همین اساس در جهت اجرای قانون مدیریت داده و اطلاعات ملی، مصوب شد تا گزارش عملکرد دستگاه‌های اجرایی متولی پایگاههای اطلاعات پایه به مراجع مربوطه از جمله مجلس و شورای عالی فضای مجازی ارائه شود.

همچنین بر اساس مصوبات این جلسه، اخذ استعلام کاغذی ایثارگری از بنیاد شهید برای کلیه دستگاه‌های اداری حذف شد و بر همین اساس خدمات این حوزه باید تنها به‌صورت برخط در مرکز ملی تبادل اطلاعات انجام شود.

علاوه بر آن گزارشی از پایگاه داده و اطلاعات مکان محور موسوم به GNAF شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران ارایه و مقرر شد تا کمیته ای با عضویت شرکت ملی پست، وزارت کشور، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سازمان ثبت‌اسناد و املاک کشور، وزارت راه و شهرسازی تشکیل تا نسبت راهکارهای اجرایی لازم برای تبادل داده و احصا سرویس‌های قابل ‌ارائه و همچنین تکمیل و بروز رسانی پایگاه مکان محور نشانی (کدپستی، GNAF و شرح نشانی استاندارد) با استفاده از ظرفیت‌های دستگاه‌های عضو و مشارکت مردمی به کارگروه ارایه کنند.

ضمنا اعلام شد که جلسه بعدی کارگروه تعامل پذیری دولت الکترونیکی در نیمه دوم فروردین سال آینده برگزار و در این جلسه گزارش پایگاه رفاه ایرانیان توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و پایگاه اعتبارسنجی توسط بانک مرکزی ارایه می‌شود.

@tajrishonline

ما را دنبال کنید