افزایش قیمت طلای جهانی با کاهش نرخ دلار

قیمت جهانی طلا امروز(چهارشنبه) با کاهش ارزش دلار افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری تجریش بهای هر اونس طلا تا ساعت ۶ و ۵۶ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۱.۸ درصد افزایش به ۱۸۵۲ دلار و ۲۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۸۵۳ دلار و ۲۰ سنت رسید.

 

شاخص دلار ۰.۱ درصد کاهش یافت و باعث شد طلای با قیمت دلار برای خریدارانی که سایر ارزها را در اختیار دارند، ارزان‌تر شود. وزارت کار ایالات‌متحده روز سه‌شنبه اعلام کرد که مطابق با انتظارات، شاخص قیمت مصرف‌کننده در ماه گذشته ۰.۵ درصد افزایش یافت. شاخص قیمت مصرف‌کننده در ۱۲ ماه منتهی به ژانویه، ۶.۴ درصد افزایش یافت که کمترین افزایش از اکتبر ۲۰۲۱ و به دنبال افزایش ۶.۵ درصدی در دسامبر بود.

 

مقامات فدرال رزرو اعلام کردند که بانک مرکزی ایالات‌متحده باید به افزایش تدریجی نرخ‌های بهره ادامه دهد تا بر تورم غلبه کند و فشارهای قیمتی ثابت ناشی از بازار کار داغ ممکن است هزینه‌های استقراض را بالاتر از آنچه قبلا تصور می‌کردند، افزایش دهد.

 

براساس گزارش رویترز، افزایش نرخ بهره سرمایه‌گذاران را از درنظرگرفتن پول در دارایی‌های بدون بازده مانند طلا منصرف می‌کند. بازارهای پول اکنون انتظار دارند که نرخ هدف فدرال رزرو از محدوده فعلی ۴.۵ درصد تا ۴.۷۵ درصد به ۵.۲۵۷ درصد در ماه جولای برسد.

 

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۱ درصد افزایش به ۲۱.۸۶ دلار رسید و پلاتین با ۰.۳ درصد افزایش به ۹۳۳.۰۵ دلار رسید. پالادیوم پس از رسیدن به کمترین میزان خود از اواخر آگوست ۲۰۱۹ در جلسه قبل، با ۰.۳ درصد افزایش به ۱۵۰۱ دلار و هشت سنت رسید.

@tajrishonline

ما را دنبال کنید