مرغ ۸۳ هزار تومانی مورد تایید نیست/ مرغ گرم برای جبران کمبود وارد شد

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی گفت: با توجه به نیاز کشور، ماهانه ۱۲۰ تا ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه ریزی باید در کشور صورت گیرد تا میزان عرضه افزایش یابد.

محمد یوسفی افزود: کاهش جوجه ریزی اسفند ماه علت کمبود ان برای عرضه بوده است.

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی ادامه داد: با توجه به ذخایر مناسب پشتیبانی امور دام، کمبودی در عرضه مرغ منجمد نداریم و نیازی به واردات مرغ منجمد نیست.

وی با بیان اینکه نرخ 83 هزارتومانی مرغ مورد تایید نیست، تاکید کرد: دولت برای مدیریت عرضه اقدام به واردات مرغ گرم کرده است.

یوسفی با بیان اینکه ماهانه 120 تا 130 میلیون قطعه جوجه ریزی در واحد‌های مرغداری باید صورت گیرد، تصریح کرد: برآورد‌ها حاکی از آن است که جوجه ریزی فروردین به 95 میلیون قطعه برسد که این میزان کمتر از نیاز داخل است. اما پیش بینی می‌شود که جوجه ریزی در ماه‌های آتی متعادل شود.

کاهش قیمت‌ گوشت مرغ در روزهای آینده

دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان جوجه یکروزه هم گفت: علت افزایش قیمت گوشت مرغ در بازار، وقفه یک هفته‌ای تولید جوجه یکروزه در اسفندماه سال 1401، حذف برخی گله‌های مرغ مادر مولد و کمبود نهاده‌های دامی است.

محمدرضا صدیق پور افزود: به طور قطع افزایش قیمت گوشت مرغ در بازار مقطعی است و به‌زودی به روال عادی باز می‌گردد، زیرا اکنون میزان جوجه ریزی بین 100 تا 110 میلیون قطعه انجام می‌شود. با توجه به حل مشکل نهاده‌های طیور و روال عادی روند تولید در فروردین ماه به‌زودی بازار این محصول به شرایط عادی باز می‌گردد.

@tajrishonline

ما را دنبال کنید