خانه‌های تاریخی شهر اردبیل آماده واگذاری به سرمایه‌گذاران است

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگردی و صنایع‌دستی استان اردبیل با تأکید بر سامان‌دهی خانه‌های تاریخی گفت: بسیاری از خانه‌های تاریخی شهر اردبیل در فهرست آثار ملی ثبت شده‌ و آماده واگذاری به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است.

 

 حسن محمدی ادیب ظهر امروز در بازدید از خانه‌های تاریخی مرکز شهر اردبیل با تأکید بر سامان‌دهی این خانه‌های تاریخی اظهار کرد: بسیاری از خانه‌های تاریخی شهر اردبیل در فهرست آثار ملی ثبت شده‌ و آماده واگذاری به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است و صندوق حفظ و احیا بناهای تاریخی زیر نظر وزارت میراث‌فرهنگی متولی واگذاری این بناها به بخش خصوصی بوده که اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل لیست این بناها را به صندوق معرفی کرده است.

وی افزود: این خانه‌ها قابلیت‌های ویژه‌ای برای بازسازی و تأسیس مراکز اقامتی و خدماتی گردشگری دارند و با توجه به قرار گرفتن در بافت تاریخی شهر می‌توانند به جاذبه‌های گردشگری تبدیل شوند همچنان که تجربه مشابه در برخی از بناهای استان اردبیل مثبت بوده و اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان آماده حمایت از علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در این بناها است.

ظرفیت مهم خانه‌های تاریخی اردبیل برای ایجاد فضاهای فرهنگی و تجاری

سیدمحمد اعتماد، فرماندار اردبیل نیز در این بازدید گفت: خانه‌ها و بناهای تاریخی موجود در شهر اردبیل ظرفیت مهمی هستند که باید از این ظرفیت به سود شهر و در راستای حفظ هویت تاریخی استفاده کرد.

اعتماد بیان کرد: شرایط کنونی برخی از خانه‌ها مطلوب نیست در صورتی که بهترین ظرفیت را برای ایجاد فضاهای فرهنگی و حتی تجاری دارند و بهره‌برداری از این خانه‌ها می‌تواند به رونق مرکز شهر منجر شود.

@tajrishonline

ما را دنبال کنید