تصمیم مهم آذربایجان درباره روابط با ایران و تمامیت ارضی

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری آذربایجان با تأکید بر اهمیت ادامه مذاکرات با ایران گفت که به توسعه روابط خوب با تهران علاقه‌مند است.

آیهان حاجی‌زاده سخنگوی وزارت خارجه جمهوری آذربایجان در پاسخ به سؤالی در خصوص روابط با ایران و گفتگوهای وزرای خارجه دو کشور گفت: در آخرین گفتگوی تلفنی وزرای امور خارجه، گفتگوهای مفصلی در مورد وضعیت بین دو کشور انجام گرفت و تبادل نظر شد.

وی افزود: طرف آذربایجانی این مذاکرات را مثبت ارزیابی می‌کند و ادامه رایزنی‌ها را مهم می‌داند. آذربایجان همواره علاقه‌مند به توسعه روابط همسایگی با همه کشورهای همسایه از جمله ایران بوده است.

سخنگوی وزارت خارجه آذربایجان با بیان اینکه احترام متقابل به تمامیت ارضی و حاکمیت دولتها اولویت تغییرناپذیر سیاست خارجی جمهوری آذربایجان است، اظهار داشت: در این راستا، طرف آذربایجانی به تلاش‌های خود برای تأمین منافع ملی و امنیت ملی کشورمان ادامه می‌دهد.

اوایل هفته جاری بود که اعلام شد وزرای خارجه ایران و جمهوری آذربایجان به‌صورت تلفنی دو دور گفتگو با یکدیگر داشتند که در آن روابط دو کشور و مسائل پیش‌آمده طی ماههای اخیر مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. 

@tajrishonline

ما را دنبال کنید