بوریتو مرغ

اگر قصد دارید به میز صبحانه تان تنوع بدهید پیشنهاد ما به شما این صبحانه ی مکزیکی دوست داشتنی استو بودریتوی مرغ غذایی که به سادگی آماده میشود و طعم دلچسبی درد.

مواد لازم بوریتو مرغ برای ۴ نفر

گوجه فرنگی ۲ عدد درشت

پیازچه ۱ ساقه متوسط

فلفل دلمه ای ۱ عدد کوچک

جعفری تازه ۱ دسته کوچک

سیر تازه ۱ حبه

لیموی تازه ۱ عدد کوچک

نمک و فلفل و ادویه به مقدار لازم

پیاز ۱ عدد درشت

روغن به مقدار لازم

سینه مرغ ۴۰۰ گرم

ذرت پخته شده ۱ پیمانه

برنج پخته شده ۱ پیمانه

نان تورتیلا به مقدار لازم

پنیر پارمزان رنده شده نصف پیمانه

طرز تهیه بوریتو مرغ

مرحله اول

کار را با آماده کردن مواد میانی شروع میکنیم. سینه ی مزغ را بپزید و کنار بگذارید. ذرت را به همراه مقداری آب روی حرارت میگذاریم تا کاملا بپزد. برنج را نیز خیس میکنیم تا در مراحل بعدی بپزیم.

مرحله دوم

بعد از پخت ذرت برنج را هم میپزیم. زمانی که برنج آماده شد به سراغ سبزیجات میرویم. گوجه و پیازچه و فلفل دلمه ای و جعفری را کاملا شسته و خرد میکنیم. به این سبزیجات سیر رنده شده هم اضافه میکنیم.

مرحله سوم

برای طعم بهتر از آب لیموی تازه و نمک و فلفل روی سبزیجات استفاده میکنیم. مخلوط سبزیجات را کنار میگذاریم و به سراغ مرغ ها میرویم.

مرحله چهارم

در ادامه یک عدد پیاز را خرد کرده و به همراه روغن در تابه بریزید و تفت بدهید.

بعد از اینکه پیازها تغییر رنگ داده و طلایی شدند مرغ پخته شده را خرد میکنیم و به تابه اضافه میکنیم. برای طعم بهتر به مرغ نمک و پودرکاری و تخم گشنیز و فلفل قرمز اضافه میکنیم.

مرحله پنجم

بعد از مرغ نوبت به برنج و ذرتی میشود که از قبل آماده کرده بودیم. برنج و ذرت را هم درون تابه میریزیم و با مرغ ها مخلوط میکنیم. از سس گوجه استفاده کنید تا به این ترکیب رنگ بدهد.

مرحله ششم

نان ترتیلا را آماده کنید تا با موادی که تهیه کرده اید پر کنید. میان نان از مواد تفت داده ده را بریزید و سپس روی آنها را با سبزیجات خرد شده بپوشانید. میتوانید روی سبزیجات نیز از کمی پنیر پیتزا استفاده کنید. بعد از پر کردن داخل تمام نانها از ساندویچ ساز یا فر استفاده کنید تا سطح نان کاملا ترد و برشته شود.

بوریتوی مرغ آماده است. نوش جان

@tajrishonline

ما را دنبال کنید