نگاهی به آخرین آمار کرونا در جهان

سازمان بهداشت جهانی اخیرا آمارهای 28 روزه کرونا را از 8اسفند 1401تا 6فروردین 1402 منتشر کرده است و به رغم کاهش در مرگ و میر و ابتلا در سطح جهانی، برخی از کشورها در ابتلا به ویروس کرونا افزایش چشمگیری داشته اند.

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت ، کشورهای سرتاسر جهان در تلاشند تا بتوانند منحنی همه‌گیری ویروس کرونا را صاف کنند. صاف شدن منحنی شامل کاهش تعداد موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا از یک روز به روز دیگر است. این اتفاق کمک می کند تا سیستم های مراقبت های بهداشتی تحت فشار قرار نگیرند. اما این ویروس سرکش کار را برای برخی کشورها از جمله آمریکا سخت کرده است به طوریکه این کشورها براساس آمارهای سازمان بهداشت جهانی همواره در نرخ مرگ و میر و ابتلا پیشتاز بوده اند.

بررسی اجمالی آخرین آمارهای هفتگی سازمان بهداشت جهانی

سازمان بهداشت جهانی آخرین آمار دسته بندی شده (8اسفند 1401تا 6فروردین 1402) از داده های موجود را به شرح زیر گزارش کرده است:

کل موارد ابتلا و مرگ و میر در سطح جهان

در سطح جهانی، در 28 روز گذشته (8اسفند 1401تا 6فروردین 1402) نزدیک به 3.6 میلیون مورد ابتلای جدید و بیش از 25هزار مرگ ومیر گزارش شده است که نسبت به 28 روز قبل از آن به ترتیب 27 و 39 درصد کاهش داشته است. علیرغم این روند نزولی کلی، توجه به این نکته مهم است که چندین کشور اخیراً افزایش قابل توجهی در موارد ابتلا داشته اند. از شروع کرونا تا 6فروردین1402، بیش از 761 میلیون مورد ابتلای تایید شده و بیش از 6.8 میلیون مرگ در سراسر جهان گزارش شده است.

@tajrishonline

ما را دنبال کنید