بیانیه جدید خصوصی‌سازی علیه مدیرعامل استقلال

هیات بازرسی مالی سازمان خصوصی‌سازی علیه مدیرعامل باشگاه استقلال بیانیه جدیدی را منتشر کرد.

 هیات بازرسی مالی سازمان خصوصی سازی بیانیه شماره دویی را درخصوص باشگاه استقلال منتشر کرد و نوشت: پس از صدور بیانیه شماره یک هیات بازرسی مالی سازمان خصوصی سازی درباره چک های ادعایی آقای فتح الله زاده که در پی هفت ساعت حضور این هیات در باشگاه استقلال و بررسی همه اسناد مالی مرتبط تهیه و تنظیم شده بود، تا روز شنبه 19 فروردین برای بازگرداندن 5 میلیارد تومان به ایشان مهلت داده شد. اما ایشان به این الزام عمل نکرد و علی رغم آنکه روز یکشنبه 20 فروردین با حضور در سازمان خصوصی سازی از ساعت 9 تا 11 پذیرفت که نباید این پول پرداخت می شده ولی مدعی شد بازیکنان صاحب چک دو بار مبالغ این چک را دریافت کردند، نه ایشان و آقای نیازی! با این حال برای بازگرداندن این مبلغ، مجددا ایشان امروز دوشنبه ۲۱ فروردین ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۸:۳۰ حضور پیدا کرد و تا ۳۱ فروردین مهلت خواست که به ایشان مهلت داده شود تا 5 میلیارد تومان را به باشگاه مسترد کند.

لذا باتوجه به آنکه بازرسی سازمان خصوصی سازی ثابت کرد که پرداخت این مبلغ تخلف بوده است، موضوع به نهادهای نظارتی و محاکم قضایی ارجاع خواهد شد. ضمنا علی رغم آنکه آقای فتح الله زاده در برنامه فوتبال برتر اعلام کرد که بصورت مستقیم و شخصی هرگز ارز دریافت نکرده است، بررسی هیات بازرسی مالی نشان می دهد که ایشان شخصا 230 هزار یورو را از صرافی شربیانی دریافت کرده و رسید داده است اما هیچ ردی در اسناد مالی و حسابداری باشگاه وجود ندارد.

صرفا انتقال 90 هزار یورو به باشگاه سانتاکلارا تایید شده اما هنوز از سرنوشت 140 هزار یورو ، اطلاعات و اسنادی بدست نیامده است. این در حالی است که واحد مالی باشگاه باید بصورت رسمی با یک صرافی معتبر و در قالب اسناد مالی شفاف طرف حساب می شد. با استمرار این وضعیت، بیم هرگونه زیان بیشتر و احتمال تولید اسناد جدید با هدف جبران این 5 میلیارد تومان از دارایی یا تعهدات خود باشگاه افزایش می یابد و شایسته است که تا برگزاری مجمع، وزارت ورزش و جوانان هر چه سریعتر در این باره چاره ای بیندیشد. به اطلاع مردم شریف و بویژه هواداران فوتبال می رساند، سازمان خصوصی سازی درخصوص احقاق حقوق باشگاه و منافع هواداران و سهامداران، هیچ مسامحه و اغماضی نخواهد داشت.

@tajrishonline

ما را دنبال کنید