کشتی فرنگی قهرمانی آسیا

کشتی گیران فرنگی کشورمان در سی و سومین دوره رقابت‌های کشتی فرنگی بزرگسالان قهرمانی آسیا در 5 وزن اول با گذشت از حریفان خود به فینال رسیدند.

 سی و سومین دوره رقابت‌های کشتی فرنگی بزرگسالان قهرمانی آسیا روزهای 20 و 21 فروردین ماه در شهر آستانه کشور قزاقستان در حال برگزاری است و کشتی گیران 5 وزن اول کشورمان به مصاف حریفان خود در مرحله گروهی رفتند که موفق شدند با شکست حریفان خود به مرحله نیمه نهایی صعود کنند.

در وزن 55 کیلوگرم پویا دادمرز پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 8 بر صفر تایگاه اونیشی از ژاپن را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

وی در این مرحله به مصاف اختیار بوتیروف از ازبکستان رفت و موفق شد با قاطعیت هرچه تمام با نتیجه 8 بر یک به پیروزی رسید و فینالیست شد. دادمرز این کشتی گیر را در مسابقات رنکینگ دار کرواسی هم شکست داده بود. دادمرز در فینال برای کسب مدال طلا باید به مصاف روپین روپین هندی برود. 

در وزن 63 کیلوگرم ایمان محمدی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 9 بر صفر نیراج از هند را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

وی در این مرحله به مصاف برنده کشتی‌گیر کره جنوبی رفت و در این دیدار موفق شد با نتیجه 9 بر صفر این کشتی گیر را شکست دهد و فینالیست شود. محمدی باید در فینال مقابل شرمومحمد شریفجانوف ازبکستانی قرار بگیرد. این کشتی‌گیر ازبکستانی در رقابت های رنکینگ دار کرواسی مقام پنجمی را از آن خود کرد. 

در وزن 77 کیلوگرم امین کاویانی نژاد در دور نخست با نتیجه 3 بر 1 ساجان از هند را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 1 بر 1 ریو لیو از چین را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. او در دیدار با حریف چینی خود از ناحیه زانو دچار مصدومیت شد اما مصدومیتش جدی نبود توانست مقابل حریف قزاق خود در نیمه نهایی حاضر شود. 

وی در این مرحله با دمیو ژاداریف از قزاقستان کشتی گرفت و موفق شد با نتیجه 3 بر یک حریف خود را شکست دهد و به فینال برسد. آکژول محموداف دارنده مدال نقره المپیک و طلای جهان از قرقیزستان می رود.

در وزن 87 کیلوگرم ناصر علیزاده پس از استراحت در دور اول، در دور دوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 1 بر 1 ماساتو سومی از ژاپن را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

وی در این مرحله به مصاف برنده کشتی‌گیر هندی رفت و با قدرت توانست مقابل این کشتی‌گیر را با نتیجه 7 بر 2 به پیروزی برسد و راهی فینال شود. او چهارمین فینالیست ایران در روز اول این رقابت ها است.علیزاده در دیدار پایانی با نورسلطان تورسینوف از قزاقستان کشتی می گیرد.

در وزن 130 کیلوگرم امین میرزازده پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 9 بر صفر رومن کیم از قرقیزستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

وی در این مرحله به مصاف تموربک نسیم اف از ازبکستان رفت و توانست با نتیجه 9 بر صفر به برتری برسد به فینال برسد تا بار دیگر با کسب مدال طلا در آسیا نام خود را طنین انداز کند. میرزازاده در دیدار فینال به مصاف لینگ ژی منگ از چین می رود.

@tajrishonline

ما را دنبال کنید