پسرم ۴ کار انجام می‌داد نه ۹کار!

رئیس مستعفی هیات فوتبال تهران که پس از کش و قوس فراوان از مسئولیتش کناره گیری کرد گفت: بحث اداره خانوادگی هیات فوتبال نخ نما شده بود و عده‌ای که محکومیتشان قطعی بود دنبال سناریوسازی بودند.

 

 حبیب الله شیرازی رئیس هیات فوتبال استان تهران که نزدیک به ۱۶ سال در این سمت حضور داشت، سرانجام امروز شنبه از سمت خود کنار رفت. حواشی متعدد هیات فوتبال تهران و اختلاف شیرازی با فدراسیون فوتبال در هفته‌های گذشته باعث شد تا در نهایت احمدرضا براتی به جای شیرازی به عنوان سرپرست جدید این هیات انتخاب بشود.این اتفاق در حالی رخ داد که شیرازی چند روز پیش و در پی انتشار خبر برکناری اش گفته بود با قدرت به کارش در هیات فوتبال ادامه می‌دهد.بعد از اعلام رسمی تغییر در هیات فوتبال تهران که امروز از سوی احسان اصولی سخنگوی فدراسیون فوتبال صورت گرفت، خبرنگار مهر با شیرازی تماس گرفت تا جزئیات بیشتری از این اتفاق مشخص بشود.شیرازی درباره کنار رفتنش از هیات فوتبال به خبرنگار مهر گفت: بحث استعفا است و من در متن نامه استعفایم هم این را اعلام کرده‌ام.

رئیس مستعفی هیات فوتبال درباره اینکه چه اقداماتی علیه او صورت گرفته که در نهایت او را به استعفا واداشته است؟ تاکید کرد: هیچ اتفاقی نیفتاده و اقدامی نشده است. من امروز به این تصمیم رسیدم که استعفا بدهم.شیرازی با تاکید بر اینکه در حال حاضر در کلاس است و نمی‌تواند بیش از این صحبت کند، دیگر سئوالات را بی پاسخ گذاشت. او البته ساعاتی بعد در تماس با خبرنگار مهر، اعلام کرد که آماده پاسخگویی است که مشروح این گفتگو در ادامه می‌آید:

علیه من سناریوسازی شد

بعضی‌ها از راه‌های مختلف و فضاسازی‌ها هجمه ناروا به من وارد کردند که موجب بر هم زدن فضای روانی فوتبال و تشویش اذهان عمومی شدند. ۱۵ سال برای فوتبال تهران زحمت کشیدم و عملکردم مشخص است. با سناریوسازی قصد تخریب شخصیتم را داشتند و تهمت‌های بی اساس و ناروایی زدند که آن را پذیرا نبودم. از طریق مراجع قضایی پیگیری می‌کنم و آنها را به خدا واگذار می‌کنم.

برای صداوسیما متاسفم

امروز با مهدی تاج صحبت و مشورت کردم و گفتم اگر صلاح است استعفا بدهم تا فضا بیش از این ملتهب نشود. نمی دانم در فدراسیون و اطراف آقای تاج دشمن داشتم یا نه. یکسری آدم‌های معلوم الحال بودند که روز گذشته هم در برنامه‌ای در تلویزیون حاضر شدند و خط و خطوط دادند. برای صدا و سیما متاسفم که برای کسی که در مراجع قضایی علیه او رای صادر شده است، زمان می دهند تا مرا با چالش بکشد.

حکم محکومیت آن فرد صادر شد

هرچیزی یک قانون دارد. طرف را بعد از آنکه تخلفاتش در هیات فوتبال قطعی شده، اخراج کردیم اما پس از آن شروع به جوسازی کرد. تلاش کردند در فضای مجازی علیه من مطالبی عنوان کنند که قابل پیگیری بود. خدا را شکر این پرونده را به نتیجه رساندیم و حکم محکومیت آن فرد صادر شد.

دنبال گرفتن اقامت بودند

یکسری ها مغرضانه عمل کردند و دنبال اقامت خارج از ایران گرفتن بودند. با کسی که ۱۵ سال خدمت کرد، این کار را کردند. موجی ایجاد کردند تا افکار عمومی را فریب بدهند. متاسفانه بخشی از رسانه ها هم انصاف را رعایت نکردند. یک مجری حق ندارد وسط برنامه مطالبی را مطرح کند که به نفع یکی از دو طرف مناظره کننده باشد. خوشبختانه هیات رئیسه فدراسیون هم امروز عکس العمل مناسبی نشان داد و پرونده آن فرد را به کمیته اخلاق ارجاع داد.

گفتم پسرم ۴ کار انجام می دهد با یک حقوق

من بحث خانوادگی بودن هیات فوتبال تهران را تکذیب کرم. فقط پسرم بود که از سال ۱۳۸۸ در هیات فوتبال و با مجوز علی کفاشیان مشغول به کار بود. به دروغ گفتند پسر من ۹ کار انجام می دهد در حالی که گفته بودم چهار یا پنج کار انجام می دهد؛ آنهم در شرایطی که فقط یک حقوق دریافت می کرد. پسرم هر کاری که از دستش بر می آمد انجام می داد. بحث خانوادگی بودن هیات فوتبال نخ نما شده بود.

تاج اظهار محبت کرد

رابطه ام با مهدی تاج؟ امروز با هم صحبت کردیم. او در زمان انتخابات که گل محمدی هم حضور داشت، از ما حمایت کرد. امروز هم تماس داشتیم و اظهار محبت کرد. به او گفتم که در این شرایط می خواهم استعفا بدهم. آقای براتی (سرپرست جدید هیات فوتبال تهران) را خودم معرفی کردم. در مجمع گذشته، براتی به هیات رئیسه هیات فوتبال رسید.

@tajrishonline

ما را دنبال کنید