دبیرخطاب به فرنگی کاران: اگر می‌خواهید قهرمان المپیک شوید نباید خسته شوید

رئیس فدراسیون کشتی، پیش از اعزام تیم کشتی فرنگی اعزامی به رقابت های قهرمانی آسیا در قزاقستان با کشتی گیران و کادر فنی این تیم دیدار و گفت و گو کرد.

علیرضا دبیر در این دیدار که صبح امروز در خانه کشتی شهید مصطفی صدرزاده برگزار شد، گفت: ابتدا یک خسته نباشید و خداقوت به تمامی شما و کادر فنی می گویم که در این مدت با حضور در اردوها و برگزاری تمرینات خود را آماده حضور در مسابقات قهرمانی آسیا کرده اید.

وی ادامه داد: برای شما در رقابت های قهرمانی آسیا آرزوی موفقیت می کنم و اعتقاد دارم که جایگاه کشتی ایران فراتر از آسیا است و ما باید قهرمان جهان و المپیک شویم و با توکل بر خدا و همت و تلاش روزافزون حتما به این مهم خواهیم رسید.

دبیر تصریح کرد: اگر می خواهید قهرمان المپیک و جهان شوید ابتدا باید به یک کشتی گیر شش دانگ و بدون اشتباه تبدیل شوید و اگر می خواهید که یک کشتی گیر شش دانگ شوید باید به کشتی عشق بورزید و از حضور در اردوها و تمرینات طاقت فرسا خسته نشوید.

رئیس فدراسیون کشتی تصریح کرد: میدان آسیایی پیش روی شما برایتان مهم باشد چرا که عملکردتان برای انتخاب شدن در مسابقات بازی های آسیایی و جهانی تأثیر دارد و باید در این رقابت ها نشان دهید که لیاقت حضور در میادین بزرگ تر را دارید.

وی ادامه داد:‌ مسابقات قهرمانی آسیا قسمتی از چرخه انتخابی تیم ملی است و کادر فنی و در رأس آن سرمربی تیم ملی عملکرد شما را زیر نظر دارد.

دبیر با اشاره به اینکه کشتی آزاد و فرنگی ایران در چند سال گذشته پیشرفت محسوسی داشته تصریح کرد: در چند سال اخیر نتایج کسب شده بسیار خوب و کم نظیر بوده است ولی انتظار من فراتر از این ها است و همانطور که بارها گفته ام ما باید قهرمان جهان و المپیک شویم.

وی افزود: در فدراسیون کشتی اولویت اول من شما کشتی گیران و کادر فنی هستید و تمام تلاشمان را برای موفقیت شما به کار گرفته ایم.

دبیر اظهار داشت: کشتی بعنوان ورزش ملی کشور و پرافتخار ترین رشته ورزشی تاریخ ایران مورد توجه مردم عزیز ایران است و قطعا نگاه مردم ایران به شما است،‌پس با تمام وجودتان به روی تشک بروید و کم نگذارید و این را بدانید که کسی برنده است که دیرتر از حریف خود کم بیاورد.

وی گفت: شما تمرینات خوبی را پشت سرگذاشته اید و بهترین کادر فنی با شما کار کرده است، پس با تمرکز کامل و بدون استرس کشتی بگیرد و به خود مطمئن باشید چرا که اگر درست تمرین کرده و استراحت منظمی داشته باشید فقط برای پیروزی به روی تشک می روید.

رئیس فدراسیون کشتی تأکید کرد:حق کشتی ایران است که بهترین امکانات در اختیارش باشد و تا زمانی که در کشتی هستم در این راه تلاش خواهم کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: به امید خدا و با تلاش شما نوار موفقیت های کشتی فرنگی در قزاقستان نیز ادامه خواهد داشت و کسی که می خواهد در المپیک حضور داشته باشد باید در این مسابقات بهترین نتیجه را کسب کند.

@tajrishonline

ما را دنبال کنید