زشت و زیبای هفته ۲۴ لیگ برتر| از افطار بازیکنان تا شعار علیه بمب گذار فوتبال!

در هفته بیست و چهارم لیگ برتر فوتبال همه جور اتفاقی در زمین فوتبال داشتیم؛ از تنبیه عجیب و افطار بازیکنان روزه‌دار کنار زمین تا پنالتی و گل جنجالی پرسپولیس و سپاهان و سوال مشترک بازیکنان استقلال!

به گزارش خبرنگار ورزشی ، دیدارهای هفته بیست و چهارم لیگ برتر در روزهای دهم و یازدهم فروردین ۱۴۰۲ برگزار شد. نگاهی به اتفاقات زشت و زیبای نخستین هفته لیگ در سال جدید می‌اندازیم:

نتایج مسابقات هفته ۲۴ لیگ برتر:

مس کرمان یک - آلومینیوم اراک یک

نفت مسجدسلیمان یک - تراکتور تبریز ۵

ملوان بندرانزلی یک- هوادار تهران ۲

پیکان تهران صفر- فولاد خوزستان ۲

سپاهان اصفهان یک - صنعت نفت آبادان  صفر

نساجی مازندران یک - گل گهرسیرجان 2

استقلال 2 - ذوب آهن اصفهان صفر

مس رفسنجان  صفر- پرسپولیس یک

حذف استقلال از آسیا

مسابقات این هفته بدون تعارف تحت تاثیر خبر تلخ حذف احتمالی استقلال از لیگ قهرمانان آسیا قرار داشت. استقلال به دلیل عدم پرداخت بدهی استراماچونی سرمربی ایتالیایی احتمالا از لیگ قهرمانان آسیا کنار گذاشته می شود. این مساله نه فقط باعث ناراحتی هواداران بی‌شمار استقلال خواهد شد بلکه خاطر تمام خانواده فوتبال کشورمان را خواهد آزرد، حتی یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس هم گفت که از حذف استقلال از آسیا ناراحت می شویم.

ساپینتو فاجعه تکراری استراماچونی!؟

ریکاردو ساپینتو سرمربی استقلال در نشست خبری قبل از مسابقه با ذوب آهن فاش کرد که باشگاه ۴ ماه است حقوقش را نداده و می تواند همین امروز از این تیم جدا شود و بعد تمام پولش را هم بگیرد! دقیقا مثل اتفاقی که برای استراماچونی سرمربی ایتالیایی رخ داد و باشگاه استقلال مجبور شده بیش از ۱۰۰ برابر دستمزد قانونی این مربی ایتالیایی را به ریال پرداخت کند.

ضمن اینکه ممکن است پرونده ساپینتو تبدیل به فاجعه جدید و تکراری برای باشگاه استقلال شود. ای کاش مدیران این باشگاه بدانند که باید دستمزد بازیکنان و مربیان چه ایرانی و چه خارجی را بپردازند. البته طلبکاران خارجی به مراتب خطرناکتر هستند و احتمال جرایم سنگین تر و حتی سقوط به دسته های پایین تر هم باشگاه را تهدید می کند. البته فعلا ساپینتو روی دور مرام و معرفت است و اعلام کرده که تا آخر فصل می ماند تا دو جام برای باشگاه به ارمغان بیاورد ولی بهتر است مدیران باشگاه برای پرداخت طلب او سریع تر اقدام کنند چون او با جام یا بی جام می تواند تا آخرین دلار قراردادش را بگیرد.

اعلام سقوط زودهنگام یک تیم و تنبیه عجیب 

ابراهیم اشکش سرمربی تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان بعد از شکست سنگین و خانگی مقابل تراکتور تبریز از بازیکنان تیمش به شدت انتقاد کرد و گفت: بازیکنان ما فقط اعتصاب می‌کنند و می خورند و می‌خوابند و پول قراردادشان را می خواهند! این بازیکنان غیر حرفه ای رفتار کردند و رکورددار اعتصاب در لیگ برتر شده اند. تیم ما سقوط کرده ولی باید آبرومندانه با لیگ برتر وداع کنیم.

در واقع اشکش سرمربی نفت دست هایش را به علامت تسلیم بالا برده و می خواهد فقط در هفته‌های باقیمانده لیگ آبرومندانه بازی کنند و به همین دلیل هم روز جمعه ساعت ۶ صبح برای بازیکنانش تمرین گذاشت و بازیکنان را کله سحر بیدار کرد و سر تمرین آورد و قرار است در روزهای آینده نیز دو نوبت تمرین برای بازیکنان در نظر بگیرد در واقع یک تنبیه عجیب و جالب برای بازیکنانش در نظر گرفته است. سحرخیزی یکی از تنبیه های سخت برای فوتبالیست ها محسوب می شود.

دلجویی عضو کمیته داوران از سرمربی ملوان

علی خسروی عضو کمیته داوران فدراسیون فوتبال قبل از دیدار ملوان و هوادار در انزلی حاضر شد و از مازیار زارع سرمربی ملوان دلجویی کرد. زارع در هفته های گذشته از شیوه کارشناسی این داور پیشکسوت انتقاد کرده بود و کارشناسی های او را سلیقه‌ای خوانده بود و خواستار پاسخگویی این مدیر فدراسیون فوتبال شده بود که خسروی با این حرکت از زارع دلجویی کرد. البته شانس آورد ملوان در این بازی برنده نشد وگرنه ساکت الهامی سرمربی هوادار نسبت به این رفتار عضو کمیته داوران واکنش‌های محیرالعقولی ممکن بود انجام بدهد.

افطار بازیکنان الومینیوم اراک

چند بازیکن آلومینیوم اراک قبل از بازی با مس کرمان در کنار زمین روزه خود را باز کردند و افطاری مختصری قبل از شروع مسابقه میل کردند. در واقع این صحنه زیبا نشان می دهد بازیکنان فوتبال ما از جز بازیکنان با ایمان و روزه دار هستند. 

مهدی با تجربه!

سید مهدی رحمتی سرمربی آلومینیوم اراک بعد از تساوی مقابل مس کرمان حسابی از سهیل مهدی مدیر مسابقات سازمان لیگ انتقاد کرد و برنامه ریزی او را زیر سوال برد و با کنایه گفت تیم ها کم از برنامه ریزی « مهدی با تجربه» ضربه نخورده اند! رحمتی معتقد بود که باید یک هفته دیگر لیگ در اسفند برگزار می شد و بعد از تعطیلات نوروز مسابقات پیگیری می شد اما سهیل مهدی این کار را نکرد.

دبل محمد عباس زاده

محمد عباس زاده مهاجم تیم فوتبال تراکتور تبریز در دیدار با نفت مسجدسلیمان دو گل زد تا یکی از بهترین مهاجمان نوروز ۱۴۰۲ شود. عباس زاده با دو گلی که زد ۱۰ گله شد و در صدر جدول گلزنان قرار گرفت. نفر دوم رضا اسدی از تراکتور با 9 گل زده قرار دارد. در واقع کمتر کسی پیش بینی می‌کرد عباس زاده دوباره تبدیل به گلزنی شش‌دانگ در فوتبال کشورمان شود.

اعتراض ابتکاری استقلالی‌ها

بازیکنان استقلال به دلیل اینکه حامی مالی این باشگاه برخلاف اخبار منتشر شده حاضر به پرداخت طلب استراماچونی نشد و این تیم در آستانه حذف از آسیا قرار گرفت پیش از شروع مسابقه در عکس دسته‌جمعی با دستان خود لوگوی حامی مالی را پوشاندند تا به صورت ابتکاری به حامی مالی خود معترض شوند.

دخالت اشتباه کمک داور به سود پرسپولیس

کمک داور بازی پرسپولیس و مس رفسجان دخالت اشتباهی در تصمیم داور داشت و با اینکه داور خطای مدافع مس را بیرون از محوطه جریمه اعلام کرد اما این کمک داور به اشتباه اعلام کرد خطا داخل محوطه جریمه رخ داده و یک پنالتی اشتباه به سود پرسپولیس اعلام شد! البته کارشناسان داوری معتقد بودند که خطای مدافع مس مستحق کارت قرمز بود اما پنالتی در این صحنه رخ نداده بود.به قول یک کارشناس داوری دخالت اشتباه کمک داور از تصمیم اشتباه بدتر است!

در این صحنه و بعد از اینکه پنالتی برای پرسپولیس به اشتباه گرفتند، مهرداد رضایی کاپیتان مس با حرکت دست اعلام کرد که سر ما رو بریدند.

گل جنجالی سپاهان

تیم فوتبال سپاهان اصفهان هم برخلاف پیش بینی ها نتوانست به برد پرگل مقابل نفت آبادان دست پیدا کند و در این بازی با یک گل جنجالی یپروز شد. گلی که رامین رضائیان زد اما برخی معتقدند که توپ کامل ازخط عبور نکرده بود و گل سپاهان درست نبوده است ولی باشگاه سپاهان با انتشار تصاویری مدعی شد که جاگیری کمک داور کاملا درست بوده و این گل صحیح زده شده است! به هر حال در این مسابقه هم کمک داور نقش تعیین کننده ای در برد سپاهان داشت درست مثل بازی با پرسپولیس

انتقال مصدوم به روش حیرت انگیز

مهدی تیکدری بازیکن گل گهرسیرجان در جریان مسابقه با نساجی مصدوم شد که دو هم تیمی او به روشی حیرت انگیز این مصدوم را به بیرون زمین منتقل کردند، انگار برانکاردی در ورزشگاه نبوده که بازیکنان گل گهر چنین روشی را برای انتقال هم تیمی مصدوم خود ابداع کردند.

غایب هفته

مدیران باشگاه استقلال در ورزشگاه آزادی مشاهده نشدند وهمین مساله باعث ناراحتی بازیکنان و سرمربی این تیم شده و آنها از غیبت مدیران خود گلایه کردند. در واقع باید مدیران باشگاه را غایب هفته نامید. مدیرانی که ظاهرا موفق نشدند استقلال را در آسیا حفظ کنند و به دلیل بدهی باشگاه به استراماچونی این تیم در آستانه حذف قرار گرفته است.

شعار هفته علیه بمب گذار فوتبال! 

علی فتح الله زاده مدیرعامل باشگاه استقلال یکی از مدیران محبوب هواداران محسوب می شد اما در جریان بازی با ذوب آهن هواداران علیه اوشعار سر دادند و خواستار جدایی اش از باشگاه شدند. 11 فروردین 1402 روز تلخی برای مدیرعامل آبی ها خواهد بود مدیری که عادت به ترکاندن بمب های خبری مثبت داشت این مرتبه یک بمب خبری منفی ترکانده و آن هم حذف از لیگ قهرمانان آسیاست! این شعار علیه بمب گذار فوتبال کشورمان بود.

سوال هفته

همه بازیکنان استقلال تقریبا بعد از برد مقابل ذوب آهن مصاحبه کردند و همگی هم از وضعیت باشگاه گلایه داشتند. بازیکنان می گفتند خیلی احساس تنهایی می کنند و این باشگاه جز آنها و سرمربی شان هیچ حامی دیگری ندارند. البته آنها این مساله را هم عنوان می کردند که نمی دانند یقه چه کسی را باید بگیرند؟ سوال آنها این بود مقصر حذف استقلال از آسیا کیست؟ چه کسی باید پاسخ نسل سوخته استقلال را در این دو فصل بدهد که بخاطر بدهی از لیگ قهرمانان آسیا حذف شده اند؟

کتکاری هفته

ریکاردو آلوز بازیکن پرتغالی تیم تراکتور خواهان زیادی دارد و او یکی از گل ساز ترین بازیکنان فصل است با این حال بعد از برد 5 بر یک مقابل نفت مسجدسلیمان این بازیکن با انتشار استوری مدعی شد که پاکو خمز سرمربی اسپانیایی قصد حمله فیزیکی به او را داشته  و به همین دلیل هم او در این بازی غایب بوده است!

میهمان نوازی هفته

در اولین هفته مسابقات لیگ برتر در سال جدید تیم های میزبان حسابی میهمان نوازی کردند و سه امتیاز بازی را به میهمانان خود تقدیم کردند! به جز استقلال وسپاهان سایر میزبان ها در این هفته پیروز نشدند.  در این هفته تمامی مسابقات گل داشت و 20 گل هم زده شد تا یکی از هفته های پرگل لیگ رقم بخورد.

@tajrishonline

ما را دنبال کنید