درخواست بنت از آمریکا برای مقابله با برنامه هسته‌ای ایران

نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی با تکرار ادعاهای واهی خود علیه کشورمان گفت که آمریکا باید برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای در کنار اسرائیل بایستد.

به گزارش ایسنا، نفتالی بنت، نخست وزیر ‌پیشین رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با شبکه فاکس نیوز به تکرار ادعاهای نخ‌نما و بی‌اساس علیه ماهیت برنامه هسته‌ای کشورمان پرداخت.

بنت مدعی شد که اگر ایران به سلاح اتمی دست یابد آمریکا با یک رقابت هسته‌ای در سراسر خاورمیانه مواجه خواهد شد؛ چراکه عربستان نیز هسته‌ای خواهد شد، ترکیه هم هسته‌ای خواهد شد، سوریه، عراق و کل منطقه هسته‌ای خواهد شد و در نهایت این سلاح‌ها به دست تروریست‌ها می‌افتد.

وی در ادامه لفاظی‌های خود افزود: اگر آمریکا نمی‌خواهد شاهد یک یازده سپتامبر دیگر با سلاح هسته‌ای باشد، می‌بایست برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای در کنار اسرائیل بایستد.

این مقام پیشین صهیونیستی همچنین گفت که رئیس جمهور بایدن به وضوح دولت اسرائیل را دوست دارد اما بنت با ایالات متحده بر سر سیاست این کشور درقبال ایران اختلاف نظر دارد، با این حال هر دو متعهد به یافتن راهی برای جلوگیری از رسیدن ایران به غنی‌سازی اورانیوم با درجه تسلیحاتی هستند.

به گزارش ایسنا، این ادعاهای واهی و بی‌اساس در حالی به‌طور مکرر از سوی صهیونیست‌ها و غرب علیه برنامه هسته‌ای ایران مطرح می‌شود که رژیم صهیونیستی خود تنها دارنده زرادخانه هسته‌ای در منطقه خاورمیانه به شمار می‌آید اما هرگز این مساله را به‌طور رسمی نپذیرفته است.

@tajrishonline

ما را دنبال کنید