نصب سامانه فرود دقیق در فرودگاه امام تا ۱ ماه دیگر

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از تکمیل سامانه فرود دقیق فرودگاه امام خمینی(ره) تا یک ماه آینده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تجریش آنلاین ، حمیدرضا سیدی گفت: امسال دومین سامانه ILS (سامانه فرود دقیق) در فرودگاه‌های امام خمینی و مشهد نصب خواهد شد، ضمن اینکه فرودگاه‌های زاهدان و بیرجند نیز باید به این سامانه تجهیز شوند.

وی درباره این که چرا سامانه دوم فرود دقیق در فرودگاه امام خمینی(ره) تاکنون نصب نشده است و آیا این امر به‌دلیل نبود کارشناس نصب سامانه بوده یا خیر، گفت: در زمان حاضر در فرودگاه‌های اهواز و بندرعباس کارشناسان در حال انجام کار هستند و در فرودگاه امام خمینی پس از اتمام اقدامات زیرساختی، مراحل نصب صورت می‌گیرد و تا یک ماه آینده دومین ILS این فرودگاه نیز نصب خواهد شد.

پیشتر سرپرست فرودگاه امام خمینی گفته بود: علت تأخیر نصب ILS، نبود کارشناس نصب از سوی شرکت فرودگاه‌ها عنوان شده است که مکاتبات لازم با مقامات ذی‌صلاح صورت گرفته است.

گفتنی است ILS سامانه ناوبری رادیویی است که راهنمایی‌های کوتاه‌برد را برای هدایت هواپیما‌ها فراهم می‌کند تا به آن‌ها اجازه دهد در تاریکی شب یا در هوای نامناسب برای فرود به باند فرودگاه نزدیک شوند و در هر باند باید دو دستگاه ILS نصب باشد که در زمان حاضر فرودگاه امام خمینی یک ILS دارد.

@tajrishonline

ما را دنبال کنید