رباتی که گذرنامه‌ها را اسکن می‌کند

از اسکن گذرنامه تا اعلام آب و هوا از جمله کارهایی است که ربات جدید در امارات انجام می‌دهد. این ربات می‌تواند روند سفر مسافران فرودگاه دوبی را سریع‌تر و آسان‌تر کند.

یک گروه اماراتی اخیرا اولین سیستم پذیرش رباتیک جهان را معرفی کرد. این ربات «سارا» نام دارد. سارا که توسط مدیر ارشد این گروه یعنی عادل الرضا به‌ عنوان یک ربات «بی‌نظیر» توصیف می‌شود، می‌تواند حداقل به شش زبان صحبت کند، قابل حمل است و می‌تواند در موارد بسیار بیشتر از چک کردن کمک کند.

این سیستم ابتدا گذرنامه را اسکن می‌کند، سپس از مسافر می‌خواهد که در موقعیتی بایستد و صورت خود را در مرکز مربع نشان داده شده در صفحه نمایش آن قرار دهد. این کار برای تطبیق ویژگی‌های صورت با مشخصات روی گذرنامه است. سارا همچنین اطلاعات اضافی مورد نیاز مسافر را می‌دهد و اینکه پرواز شما قرار است تا سه ساعت دیگر حرکت کند یا اینکه در حال حاضر هوا ابری و دما ۲۷ درجه است. در ادامه مسافر می‌تواند روی دکمه ورود روی صفحه کلیک کند یا به صورت شفاهی دستور بدهد. در ادامه مراحل به پایان می‌رسد و در این مرحله کارت پرواز برای مسافر ایمیل می‌شود یا به شماره همراه ثبت شده ارسال می‌شود.

پس از این، مسافر می‌تواند به پیشخوان چمدان مراجعه کند. به گفته توسعه دهندگان سارا، این گزینه برای مسافران وجود دارد که کارت پرواز و همچنین برچسب چمدان خود را روی سیستم مشاهده کنند. به گفته مسئولان اماراتی، آن‌ها اولین شرکت هواپیمایی در جهان هستند که چنین رباتی را معرفی کرده‌اند. بیش از ۲۰۰ مورد از آنها طی دو سال آینده در فرودگاه‌ها مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

@tajrishonline

ما را دنبال کنید