سهم سواری کرایه در جابجایی مسافران نوروزی به ۴۷.۸ درصد رسید

معاون حمل‌و نقل وزیر راه و شهرسازی خبر داده است که تا روز یکم فروردین ۲.۵۶۵.۷۶۳ مسافر توسط حمل‌و نقل عمومی جاده‌ای جابجا شده اند که ۴۷ درصد آن از طریق سواری کرایه بوده است.

«شهریار افندی‌زاده» اعلام‌کرد: تاکنون ۲.۵۶۵.۷۶۳ مسافر توسط حمل‌و نقل عمومی جاده‌ای به مسافرت رفته‌اند که از این تعداد، سهم ناوگان اتوبوسرانی عمومی ۲۹.۸ درصد، مینی بوسرانی ۲۲.۴ درصد و سواری کرایه ۴۷.۸ درصد بوده است.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی افزود: در باقی شقوق حمل و نقل نیز جابه‌جایی مسافر در حال انجام است و تاکنون ۵۷۶.۶۳۴ مسافر با حمل و نقل ریلی و ۸۵۱.۹۱۹ مسافر با حمل و نقل هوایی داخلی و بین المللی و تعداد ۹۲۱.۴۲۴ مسافر نیز با شناورهای مسافری و تفریحی در کشور اقدام به جابه جایی نموده اند.

وی گفت: با توجه به بارندگی‌های گزارش شده در سطح کشور و اینکه حدود ۲۲ استان سطح کشور به صورت پراکنده درگیر بارش‌های فصل بهار هستند، از رانندگان وسایل نقلیه تقاضا می‌شود در محورهای دارای لغزندگی، تجهیزات ایمنی را به همراه داشته باشند و سرعت مطمئنه را مد نظر قرار دهند تا سفری ایمن داشته باشند.

افندی زاده عنوان کرد: متوسط تردد بین استانی در این بازه زمانی با ۲.۱۶۵.۰۶۲ وسیله نقلیه رشد ۱۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته را نشان می‌دهد که یکی از دلایل این رشد می تواند بهبود نسبی وضعیت جامعه نسبت به ابتلا به کرونا باشد.

وی تصریح کرد: استانهای خوزستان با ۳۷ درصد، اردبیل با ۳۵ درصد، بوشهر با ۲۸ درصد، ایلام و گلستان و آدربایجان غربی با ۲۴ درصد بیشتر افزایش تغییرات تردد بین استانی را داشته اند و مسافرین نوروزی بیشتری نسبت به سال گذشته به سوی خوب جذب کرده اند.

@tajrishonline

ما را دنبال کنید