پنج نمایشگاه نوروزی عرضه محصولات شیلاتی در تهران برپا شد

نمایشگاه تخصصی عرضه محصولات شیلاتی به منظور تامین نیاز شب عید مردم از امروز پنجشنبه - ۱۸ اسفندماه - در پنج نقطه از تهران آغاز به کار کرد و به مدت ۱۰ روز برپاست.

به تازگی «سیدحسین حسینی» معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان شیلات ایران از برگزاری نمایشگاه تخصصی عرضه محصولات آبزیان به منظور تامین نیاز مردم در شب عید از تاریخ ۱۸ تا ۲۸ اسفند ماه سال‌جاری در تهران خبر داده و گفته بود: در این نمایشگاه محصولات شیلاتی با حذف واسطه‌ ها و با قیمت مناسب در اختیار مصرف کنندگان قرار خواهد گرفت.

به گفته وی، فرهنگ مصرف ماهی در کشور ما به گونه‌ای است که در نیمه نخست سال شاهد کاهش مصرف و نیمه دوم سال شاهد افزایش تقاضا و مصرف هستیم و این تقاضا در شب عید به حداکثر میزان خود می‌رسد بنابراین همین امر باعث می‌شود تا شاهد افزایش قیمت‌ ها در نیمه دوم سال به‌ ویژه شب عید باشیم که در صورت کنترل این امر و ایجاد تعادل در مصرف آبزیان در طول سال، این مشکل تا حدود زیادی برطرف می‌شود.

در این راستا، تفاهم‌نامه‌ای با اتحادیه‌های ماهیان سردآبی و گرمابی برای ارائه و فروش آبزیان با قیمت واقعی و ایجاد بازارهای تخصصی عرضه آبزیان منعقد شده است.

براساس رایزنی‌های انجام شده سازمان شیلات ایران با تولیدکنندگان، محصولات شیلاتی در این نمایشگاه ۱۰ تا ۱۲ درصد کمتر از نرخ بازار به فروش می‌رسد.

مناطق در نظر گرفته شده برای عرضه آبزیان شب عید شامل بوستان ولایت واقع در جنوب تهران، بوستان گفت‌وگو واقع در گیشا، مصلی بزرگ تهران، دریاچه خلیج فارس و بازارچه حکیمیه تهرانپارس است.

@tajrishonline

ما را دنبال کنید