رونمایی از ۱۱۵ بذر اصلاح شده در روز نخست هفته منابع طبیعی

وزیر جهاد کشاورزی گفت: امروز از ۱۱۵ بذر اصلاح شده سازمان تحقیقات که یک تحول بزرگ در بخش دانش‌بنیان است، رونمایی خواهد شد.

سید جواد ساداتی‌نژاد - وزیر جهاد کشاورزی - در حاشیه مراسم کاشت نهال که با حضور رئیس‌جمهوری و به مناسبت هفته منابع طبیعی برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز آغاز هفته منابع طبیعی و شروع طرح کاشت یک میلیارد درخت در کشور است.

وی با بیان این که فناورترین و دانش‌بنیان‌ترین نهاده بخش کشاورزی بذر است، افزود: امروز از ۱۱۵ بذر اصلاح شده سازمان تحقیقات که یک تحول بزرگ در بخش دانش‌بنیان است، رونمایی خواهد شد.

ساداتی‌نژاد با اشاره به این که امسال ۴۰ میلیون اصله نهال در کشور کاشته می‌شود، تصریح کرد: از سال آینده هر سال ۲۵۰ میلیون اصله نهال در کشور کاشته می‌شود تا ظرف ۴ سال به کاشت یک میلیارد درخت توسط مردم ایران برسیم.

وی افزود: ظرفیت کاشت درخت در ایران بیشتر از این عدد است و کاشت یک میلیارد درخت تنها شروعی برای رسیدن به اهداف بزرگتر خواهد بود.

وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: مهمترین ویژگی این طرح مردمی بودن آن است، این طرح آمایشی و فنی توسط وزارت جهاد کشاورزی و سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور طرح و تدوین شده و بر پایه آب سبز اجرا خواهد شد.

@tajrishonline

ما را دنبال کنید