پیش‌بینی افزایش ۱۰ درصدی سفرهای دریایی در نوروز

عضو هیأت عامل و معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی پیش‌بینی‌ کرد در نوروز سال ۱۴۰۲ شاهد افزایش ۱۰ درصدی سفرهای دریایی نسبت به مدت مشابه سال گذشته باشیم و گفت: ۶۴ لندینگ‌کرافت، ۲۰۰۰ نفر برای بازرسی و کنترل ایمنی شناورها، ۴۸ شناور مسافری دریایی و ۱۲۰ شناور امداد و نجات آماده خدمت‌رسانی به منظور انجام سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۲ هستند.

مجید علی‌نازی با اشاره به تشکیل کمیته حمل‌ونقل دریایی ستاد تسهیل و تأمین ایمنی سفرهای دریایی، اظهار کرد: در ارتباط با سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۲، کمیته حمل‌ونقل دریایی ستاد تسهیل و تأمین ایمنی سفرهای دریایی تشکیل شد و از هم‌اکنون، بخش‌های مرتبط در حال آماده‌باش قرار گرفته‌اند و جلسات هماهنگی با تمامی نهادهای لشگری و کشوری در دستورکار قرار دارد و طبق دستورالعمل کمیته حمل‌ونقل دریایی فعالیت‌ها پیش خواهد رفت.

امکان جابجایی ۲۷۲۰ خودرو

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد:‌ در همین راستا حدود ۶۴ فروند لندینگ‌کرافت که می‌توانند ۲۷۲۰ خودرو را حمل کنند آماده شده و بازرسی‌های مربوط به ایمنی و کنترل‌ شناورهای مسافری و تفریحی صورت پذیرفته است.

علی‌نازی با بیان اینکه شناورهای تفریحی از جلیقه‌ها و حلقه‌های نجات برخوردار خواهند بود تا شاهد ایمنی هرچه بیشتر سفرها و حفظ جان مسافران دریایی باشیم، عنوان کرد: همچنین به مالکان شناورهای مسافری الزام کرده‌ایم در خصوص نوسازی منسوجات، کفپوش‌ها و امکانات رفاهی داخل سالن‌ها، اقدام کنند.

۲۰۰۰ نفر برای بازرسی و کنترل ایمنی شناورها

وی با اشاره به اینکه ۲۰۰۰ نفر برای بازرسی و کنترل ایمنی شناورها آماده هستند، گفت: ۱۲۰ فروند شناور امداد و نجات برای شرایط بحران، ‌ اضطرار و واکنش سریع آماده شده‌اند و حدود ۴۸ فروند شناور مسافری، آماده خدمت‌رسانی هستند.

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، ‌ معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر اینکه سازمان بنادر و دریانوردی در راستای افزایش ظرفیت مسافری دریایی کشور، اعطای وام تعمیرات شناورهای از رده خارج شده را در دستورکار قرار داده است، اعلام کرد: در این راستا، وام های مدت‌دار با بهره کم به مالکان شناورها اعطا می‌شود.

تمامی تمهیدات در حوزه ایمنی و رفاه مسافران دریایی اندیشیده شده است

علی‌نازی افزود: تمامی تمهیدات در حوزه ایمنی و رفاه مسافران دریایی اندیشیده و تفاهم‌نامه ای نیز با سازمان امداد و نجات هلال احمر کشور در راستای استفرار ۳ فروند هلیکوپتر در استان‌های خوزستان، بوشهر و هرمزگان منعقد شده است تا در راستای امداد و نجات مسافران دریایی و شناورهای مسافری دریایی اقدامات لازم صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه همچنین یک فروند جایروپلن در بوشهر برای پایش دائمی سواحل مستقر است، اظهار کرد: شناورهای امداد و نجات سازمان بنادر و دریانوردی نیز در خدمت مردم هستند تا در شرایط اضطراری واکنش سریع را انجام دهند.

برآورد افزایش ۱۰ درصدی سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۲

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در مورد پیش‌بینی از انجام سفرهای دریایی طی ایام نوروز سال ۱۴۰۲، بیان کرد: بر اساس برآرودها با توجه به فروکش کردن شیوع ویروس کرونا نسبت به سال گذشته پیش‌بینی کرده‌ایم شاهد رشد ۱۰ درصد افزایش میزان سفرهای دریایی در نوروز ۱۴۰۲ نسبت به مدت مشابه سال گذشته باشیم.

 شماره تلفن اضطراری ١۵۵٠

وی با بیان اینکه شماره تلفن اضطراری ١۵۵٠ مربوط به مرکز هماهنگی جست‌وجو و نجات دریایی سازمان بنادر و دریانوردی به صورت شبانه‌روزی در استان‌های ساحلی کشور تعریف شده است و فعالیت خواهد کرد، گفت: مردم می‌توانند در صورت بروز سانحه دریایی با همکاری پرسنل حفاظت و ایمنی شناورها شرایط را برای واکنش سریع مهیا کنند.

@tajrishonline

ما را دنبال کنید