ساخت بزرگترین شناور حمل گاز طبیعی مایع

یک شناور 80000 متر مکعبی به بزرگترین شناور حمل گاز طبیعی مایع (LNG) در جهان مبدل شده که قابلیت حرکت در رودخانه و دریا را دارد.
 به نقل از سی جی تی ان، شناور 80 هزار مترمکعبی حمل ال ان جی روز شنبه در شرق شانگهای تحویل یکی از شرکت های تابعه شرکت کشتی سازی دولتی چین داده شد.شناور داپنگ پرنسس با طول 239 متر و عرض 36.6 متر، بزرگترین حامل LNG جهان است که برای آبراهه های کم عمق ساخته شده است.
این کشتی در کنار عبور از رودخانه ها و دریاها می‌تواند حتی در فصل خشک هم وارد حوضه رودخانه یانگ تسه و رودخانه پرل شود. این کشتی برای انتقال گاز طبیعی و تنظیم میزان مصرف آن در شهر شنژن در استان گوانگدونگ در جنوب چین استفاده خواهد شد.
شرکت سازنده اعلام کرده که نزدیک به 50 سفارش برای ساخت کشتی های LNG دریافت کرده که تولید آن ها تا سال 2028 برنامه ریزی شده است. این شرکت به نام Hudong Zhonghua قصد دارد در سال جاری چهار کشتی LNG تحویل دهد.
بر اساس آمار وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین در ژانویه سال جاری میلادی، این کشور در سال 2022 بیشترین سهم بازار را در تولید جهانی، دریافت سفارش‌های جدید و نگهداری ازانواع شناور و کشتی به خود اختصاص داد.
شرکت‌های چینی در سال گذشته 55 سفارش ساخت حامل LNG دریافت کردند که بیش از 30 درصد از تقاضای کل جهان را تشکیل می‌داد و یک رکورد برای این کشور است.

@tajrishonline

ما را دنبال کنید