تنها چند روز تا راه اندازی مرکز مبادله ارز و طلا

فرزین گفت: تا آخر هفته مرکز مبادله ارز و طلا افتتاح شده و کلیه خدمات مردم در مرکز ارائه می‌شود.

 

تجریش آنلاین |  محمدرضا فرزین رئیس کل بانک مرکزی در بخش خبری ساعت ۲۱ گفت: نیازهای مردم را در بازار آزاد رفع می‌کنیم و در ۱۵۰ صرافی و چهار بانک ارز عرضه می‌کنیم.

رئیس کل بانک مرکزی اضافه کرد: مردم می‌توانند به صورت زنده قیمت دلار را مشاهده کنند اما برخی به دنبال افزایش قیمت ارز هستند برای واضح شدن این قیمت سازی ها از صدا وسیما درخواست می‌کنم به سبزه میدان و میدان فردوسی بروند تا قیمت‌ها را به روز به مردم اطلاع دهند، جریانی با معاملات صوری به دنبال گران کردن ارز هستند و در روز یکشنبه که بازار جهانی تعطیل است معاملات صوری درهم را انجام دادند.

فرزین افزود: تا آخر هفته مرکز مبادله ارز و طلا افتتاح می‌شود کلیه خدمات مردم در مرکز ارائه می‌شود بعد از این ربع سکه در بازار مبادله و طلا عرضه می‌شود در گام‌های بعدی عملیات سوآپ و مشتق ارزی را نیز راه اندازی خواهیم کرد.
رئیس کل بانک مرکزی در پایان گفت: در دو ماه گذشته ۶و نیم میلیارد دلار در سامانه نیما معامله شده است، برای فردا در عراق و ترکیه عرضه‌های جدیدتری را خواهیم داشت، گزارش‌هایی به دست ما رسیده که برخی از شرکت‌ها خارج از دو سامانه مبادله و نیما ارز را خریده و بعداً خواستار ارز نیما شوند اما این کار خلاف قانون بوده و مصداق پولشویی است.

@tajrishonline

ما را دنبال کنید