هشدار اقتصاددان معروف درباره بدترین سقوط اقتصاد جهان در تابستان امسال

هری دنت، اقتصاددان و نویسنده چندین کتاب پرفروش، هفته گذشته طی اظهاراتی هشدار داد که احتمالاً یک سقوط مالی بزرگ تا اواسط ماه ژوئن رخ خواهد داد.

به نقل از راشاتودی، هری دنت، اقتصاددان و نویسنده چندین کتاب پرفروش، هفته گذشته طی اظهاراتی هشدار داد که احتمالاً یک سقوط مالی بزرگ تا اواسط ماه ژوئن رخ خواهد داد.

این نویسنده که سابقه پیش بینی‌های بحث برانگیز را دارد، معتقد است که حباب فعلی بازار خواهد ترکید و منجر به یک فروپاشی مالی در سطح جهان خواهد شد.

به گفته دنت، این حباب نتیجه سیاست پولی فدرال رزرو (بانک مرکزی) ایالات متحده است که به طور مصنوعی شاخص بازار سهام این کشور را افزایش داده است.

وی پیش بینی می‌کند که شاخص اس‌اندپی 500 در این سقوط مالی 86 درصد و شاخص نزدک 92 درصد سقوط خواهد کرد.

این اقتصاددان همچنین هشدار داد که بازار ارزهای دیجیتال در کنار سهام دچار رکود خواهد شد و پیش بینی کرد که بیت کوین نسبت به بالاترین سطح خود در نوامبر 2021، 95 تا 96 درصد سقوط خواهد کرد.

وی گفت: بیت کوین از 69000 دلار به حدود سه تا چهار هزار دلار سقوط خواهد کرد. این دقیقاً همان اتفاقی است که برای آمازون و فروشگاه‌های اینترنتی رخ داد.

دنت دلیل بدبینی خود را وقوع چندین بحران همزمان می‌داند که یکدیگر را تقویت می‌کنند.

این نویسنده در ادامه تأکید کرد که همه گیری کرونا اقتصاد جهانی را از بسیاری جهات متلاشی کرد و منجر به از دست دادن مشاغل و کاهش هزینه‌های مصرف کننده شد. علاوه بر این، تورم بی‌سابقه در اکثر کشورهای ثروتمند و اختلالات زنجیره تامین، نگرانی‌های جدی را در میان سرمایه‌گذاران و اقتصاددانان برانگیخته است و آنها را وادار به درک این موضوع کرده است که "این یک اصلاح بزرگ نیست - (بلکه) این یک سقوط بزرگ است که شما آن را در تمام عمر خود ندیده‌اید و حتی هزاره‌ها هم شاهد سقوطی بزرگتر از این نخواهند بود.

@tajrishonline

ما را دنبال کنید