میزبانی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از روزه‌داران در «شهر امید»

سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ویژه برنامه «شهر امید» را با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری در 6 نقطه شهر تهران برگزار می‌کند.

 

 حمیدرضا خونویی، معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اعلام این خبر گفت: همزمان با فرا رسیدن نوروز و ماه مبارک رمضان، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ویژه برنامه «شهر امید» را با هدف ارتقا روحیه نشاط شهروندی و با میزبانی از روزه داران برگزار می‌کند.

وی افزود: در این ویژه برنامه که در ۶ نقطه شهر تهران طراحی شده است، برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری در راستای پر کردن اوقات فراغت خانواده‌ها در شب‌های ماه مبارک رمضان تدارک دیده شده است.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ادامه داد: در فرهنگسراهای اشراق، بهمن، تهران و ولاء همه روزه تا پایان ماه مبارک رمضان، برنامه‌های نوروزی شامل برپایی غرفه‌های سرگرمی و کودک، برنامه‌های میدانی و ویژه برنامه‌های افطار اجرا می‌شود.

خونویی در خصوص نقاط برگزاری برنامه «شهر امید» در تهران اضافه کرد: همچنین در باغ کتاب هر روز از ساعت ۱۶ تا ۲۴ برنامه‌های متنوعی در سه بخش بازی‌ها، غرفه‌ها و استیج در راستای علایق کودکان و نوجوانان اجرا می‌شود و به طور کلی فضایی شاد و مفرح برای خانواده‌ها فراهم شده است.

وی گفت: بخش بازی‌ها شامل بازی‌های رومیزی، دیجیتال و بازی‌های کنسولی است. همچنین غرفه‌های متنوع عرضه محصولات فرهنگی و کالاهای مرتبط با نوجوانان و غرفه‌های عرضه خوراکی و نوشیدنی برای افطار در نظر گرفته شده است. در بخش استیج نیز هر روز از ساعت ۱۷ تا ۲۴ برنامه‌های فرهنگی و هنری برگزار می‌شود.

خونویی از اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری در دریاچه شهدای خلیج فارس خبر داد و گفت: دریاچه شهدای خلیج فارس در سه نقطه این دریاچه از ساعاتی قبل از اذان مغرب میزبان شهروندان است که در مقبره الشهدا از ساعت ۱۶ برنامه‌های مذهبی و معنوی از جمله جزخوانی قرآن، مناجات خوانی و روایتگری در نظر گرفته شده است. همچنین در همین مکان در لحظه افطار با مراسم نماز جماعت و افطاری ساده میزبان روزه داران هستیم.

وی با اشاره به برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری در تنب بزرگ دریاچه شهدای خلیج فارس بیان کرد: بخش استیج جشنواره «شهر امید» از ساعت ۲۰ تا ۲۳ با اجرای برنامه‌های متنوع میزبان مخاطبان کودک و بزرگسال است که از جمله این برنامه‌ها می‌توان به اجرای موسیقی اقوام، کتابخوانی، برگزاری مسابقه برای حاضران، برنامه ویژه کودکان و... اشاره کرد. همچنین هر روز تعدادی از هنرمندان و خوانندگان مطرح کشور با حضور در جشنواره به اجرای موسیقی خواهند پرداخت.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ادامه داد: در بخش میدانی نیز ۱۵۰ غرفه پیش‌بینی شده که محصولات فرهنگی و صنایع دستی، محصولات غذایی و پوشاک اقوام گوناگون در آن عرضه می‌شود و تلاش شده بهترین و باکیفیت‌ترین محصولات در اختیار شهروندان قرار گیرد. این غرفه‌ها هر روز از ساعت ۱۶ تا ۲۳ فعال خواهند بود.

همچنین بازی‌های محلی در ساحل‌های شنی دریاچه شهدای خلیج فارس برای سرگرمی کودکان و خانواده‌ها طراحی شده است.

خونویی در پایان شماره ۱۸۳۷ را برای دسترسی هرچه بهتر به جزییات برنامه‌های «شهر امید» عنوان کرد و گفت: علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت farhangsara.ir مراجعه کنند.

@tajrishonline

ما را دنبال کنید