تراکم عجیب ابرها در فضا

تصویر جدیدی که مریخ‌نورد «استقامت» در مریخ ثبت کرده است، ابرهای متحرک را پیش از طلوع خورشید برفراز سیاره سرخ نشان می‌دهند.

 

مریخ‌نورد «استقامت»(Perseverance) ناسا اخیرا از ابرهای متحرک پیش از طلوع خورشید در سیاره سرخ تصویربرداری کرده است و فاصله کوتاهی با جستجوی مداوم خود برای یافتن نشانه‌هایی از حیات مریخ باستانی دارد. مریخ، سیاره‌ای خشک و غبارآلود است اما میلیاردها سال پیش احتمالا آب در بسیاری از نواحی سطح آن جمع شده و جریان داشته است. بدین ترتیب، آب در آن زمان احتمالا یک منطقه دوست‌دار حیات را برای میکروب‌ها ایجاد کرده است.

 

تصویر جدید ابری که روز ۲۳ مارس توسط «آزمایشگاه پیش‌رانش جت»(JPL) ناسا منتشر شد، با یکی از دوربین‌های مریخ‌نورد استقامت درست پیش از طلوع خورشید در ۱۸ مارس گرفته شده است. این هفتصدوسی‌وهشتمین روز مریخی ماموریت استقامت بود.

 

ناسا در توضیح کوتاه این عکس، ابرها را توصیف کرد اما اطلاعات بیشتری را در مورد آنچه دقیقا مورد بررسی بوده است، ارائه نداد. این آژانس فضایی در یک توئیت نوشت: مریخ مطمئنا غبارآلود و سرد است اما زیبایی ویژه‌ای دارد. طلوع در سیاره سرخ همراه با ابرهای بلندی که در کنار آن شناور هستند. برای نگاه کردن وقت بگذارید.

@tajrishonline

ما را دنبال کنید