تقلب ایلان ماسک برای دیده شدن توییت هایش

طبق گزارش ها، توییتر سیستمی برای تقویت بازخوردهای توییت ایلان ماسک ایجاد کرده است.

 

به نقل از انگجت، وبگاه پلتفرمر اعلام کرد پس از اینکه توییت بایدن در مورد سوپر باول بیشتر از ماسک بازخورد داشت؛ مهندسان این شرکت روی ویژگی تقویت توییت های ایلان ماسک متمرکز شدند.

پلتفرمر با کارمندان توییتر مصاحبه کرده تا بفهمد چرا قسمت فیدهای For You در توییتر، ایلان ماسک را نمایش می دهد و آنها گفتند که مهندسان این شرکت سیستمی ساخته اند که به نفع مدیرعامل آنها باشد. به گفته این وبگاه، جیمز ماسک پسر عموی مدیرعامل و کارمند توییتر  صبح روز دوشنبه پیامی فوری در برنامه اسلک این شرکت ارسال کرد. او نوشت: «ما در حال رفع اشکال در رابطه با تعامل سراسر پلتفرم هستیم.»

ظاهراً توییت بایدن تقریباً 29 میلیون بازدید گرفته، در حالی که ماسک قبل از حذف آن 9.1 میلیون بازدید جمع کرده بود. با این حال، مشکل ماسک در مورد اینکه توییت‌هایش به اندازه‌ای که می‌خواست دیده نشده به قبل از سوپربول باز می گردد. پلتفرمر قبلاً گزارش داده بود که این شرکت یکی از دو مهندس اصلی باقی مانده را اخراج کرده، زیرا گفته بود که توییت‌های ماسک دیگر تأثیرات زیادی بر جای نمی‌گذارد، زیرا مردم دیگر علاقه‌ای به صحبت‌های او ندارند.

طبق گزارش ها، حدود 80 کارمند توییتر موظف شدند تا دلایل احتمالی کاهش تعداد بازدید ماسک را بررسی کنند و آنها این احتمال را در نظر گرفتند که بسیاری از افراد در ماه های اخیر ماسک را مسدود کرده اند. آنها همچنین مسائل فنی را بررسی کردند، زیرا توییت‌های کاربرانی که پست‌هایشان معمولاً عملکرد خوبی دارند باید به طور خودکار توسط سیستم وب‌سایت تبلیغ می‌شد.

پلتفرمر اعلام کرد راه‌حلی که آن‌ها به آن دست یافته‌اند استقرار کدی است که به طور مصنوعی توئیت های ماسک را تا هزار ضریب افزایش داده و تضمین می کند که در فیدهای افراد بالاتر از بقیه قرار می‌گیرند. در نتیجه، بیش از 90 درصد از 128.9 میلیون فالوور ماسک، توییت‌های او را دیدند و حتی کسانی که مالک توییتر را دنبال نمی‌کردند، پست‌های او را در تایم لاین خود مشاهده کردند.

ماسک در مورد این موضوع صحبت چندانی نکرد؛ اما این تغییر را تأیید کرد. طبق گفته پلتفرمر، توییت‌های ماسک هنوز به طور مصنوعی تقویت می‌شوند، اما با ضریب کمتر از هزار و کاربران همچنان توییت‌های او را زیاد می‌بینند، مگر اینکه به تب Following خود بروند.

چالش های پیش روی توییتر بسیار زیاد شده است به طوریکه پیش از این هکری که خود را «ریوشی» معرفی کرده بود؛ مبلغ 200 هزار دلار برای بازگرداندن داده ها (که بنا بر گزارش ها از جمله اطلاعات برخی از افراد مشهور نیز بود) درخواست کرد. ایلان ماسک طی حدود یک سال گذشته ۲۰۰ میلیارد دلار از دارایی اش را از دست داده با این حساب وی نخستین فردی در تاریخ است که این میزان پول را باخته است. گزارشات حاکی از آن است که بیش از 6هزار کارمند شرکت توئیتر از زمانی که ایلان ماسک این شرکت را خریده، یا از کار اخراج شده‌اند و یا به صورت داوطلبانه این شرکت را ترک کرده‌اند. خرید توییتر توسط او نه تنها نام او را طی چند ماه گذشته در صدر اخبار قرار داد بلکه نارضایتی کارمندان و عموم مردم را نیز برانگیخت؛ به طوریکه آینده توییتر  هرگز تا این حد تیره و تار به نظر نمی رسید.

@tajrishonline

ما را دنبال کنید